5. dubna 2014 patřila Suchá dětem

5. dubna 2014 proběhly v areálu Jízdárny Suchá první ze seriálu čtyř Jezdeckých her pro děti na pony a velkých koních 2014. Přestože nás doprovázel po celý den jarní deštík, sešla se početná a hlavně bezvadná parta dětí, rodičů, trenérů i doprovodného týmu. Na startovních listinách se představili ve velkém počtu i děti rodičů, kteří jsou stále aktivními jezdci a dokonce dvanáct sourozeneckých dvojic. Také byly k vidění nové tváře např. z Útěchova, Karlenu, stáje Roveň, z JK Padlý Kvítek a nově u nás byli i Krejčířovi, kde je prý mamka velmi šikovnou manažerkou … maminka děti nahlásí a tatínek to musí odběhat :-) Svůj premiérový start si v jízdě zručnosti také užili Anežka a Tobík Novotní, se svými na chlup stejnými poníky Jája a Pája.


Jízda zručnosti (35 startujících): 1. Šárka Kašparová - Karlen Czech Creek /Hřebčín Karlen/, 2. Libuška Kýšková - Málinka /JK Bzince pod Javorinou/, 3. Danielka Nosálová - Goliáš /Stáj Ježkovice/.


Fancluby opět odvedly výbornou práci, podpora svých členů dodala soutěžím správné grády:-) svému mladšímu bráchovi držela pěsti v jízdě zručnosti se skoky i jedna z nejlepších jezdkyň všestrannosti pony Aneta Regnardová, stříbrná na MČR 2013 v sedle Kuby - Anetku  jsme také často vídali na Jezdeckých hrách s Dastym /ten je nyní posilou Vaškovického týmu/
Jízda zručnosti se skoky (34 startujících): 1. Martina Hanušová - Honza /Vaškovic Farma/, Eliška Beranová - Taur / Vaškovic Farma/, 3. Veronika Crhonková - Karlen Czech Creek /Hřebčín Karlen/.


Velmi nás potěšila účast řady chlapců, budeme doufat, že vám to kluci vydrží! Tímto také zdravím Miloška Nosála, který prý koníky pověsil na hřebík - Milošku, ještě to promysli, viděl jsi tu spoustu krásných holek na startu :-)? A nejen krásných, ale také šikovných a starostlivých, však se na ně byla radost dívat … a to nejen na parkuru 40 cm!


Parkur 40 cm (23 startujících): 1. Eliška Jetmarová - Lada /OS Nořín/, 2. Adéla Hánová - Grap /JK Janov/, 3. Lara Severová - Kija /JK Útěchov/


V parkuru 60 cm jsme poprvé vyhlásili nejstylovější dvojici Anetu Regnardovou, ta kromě velmi pěkného stylu a sympatického koníka měla mimo jiné i bezpečnostní vestu, kterou musí mít na hrách všichni jezdci - myslím,že to nejvíce porušovali moje svěřenkyně - příště pohlídám! Dle PJS musí být vesta do věku 16 let, takže není vyhnutí!


Parkur 60 cm (22 startujících): 1. Anežka Mikešová - Karlen Amadeus /Hřebčín Karlen/, 2. Eliška Jetmarová - Remi James /OS Nořín/, 3. Barbora Vávrová - Artur /JK Kunčina/.


Souboje byli vždy velmi vyrovnané a děti se nebály si sáhnout pro co nejlepší umístění.   O vítězstvích, a to nejen v parkuru 70 cm, rozhodovaly vteřinky.  Pochvala je tu i pro všechny koníky, snažili se a musím říci, že máte skvělý parťáky! Nezapomínejte je chválit a hýčkat, to jen díky jim můžeme být jezdci.


Parkur 70 cm (13 startujících): 1. Magdalena Slavíčková - Blesk /Stáj Čánka/, 2. Terezka Kynclová - Merilin /JK Kunčina/, Dominika Tutschová - Primus /JK hřebčín Suchá/.


Vrcholem Jezdeckých her byl parkur stupně ZZ … zde se musím omluvit Aničce Slušné, že jsme se -  my uhrabovači - trochu napletly do trasy rozeskakování, ale napravili jsme to odečtením času a to nám ještě maminka Aničky dovezla výbornou buchtu a víte, kdy ji upekla? Mezi jízdou zručnosti a parkurem 70 cm, kdy byla doma vyměnit kobylky svých dcer. Neuvěřitelné! Moc děkujeme, byla výborná :-)!


Parkur stupně ZZ (14 startujících): 1. Aneta Regnardová - Kuba /TJ Podorlicko Letohrad/, Magdalena Slavíčková - Remi James /Stáj Zooprodukt Ešpandr/, 3. Eliška Jíšová - Caribic /JK hřebčín Suchá/.


Výsledky ze soutěží se zúčastněným dvojicím započítávají do celoročního žebříčku Pony pohár 2014 a Dětský skokový pohár 2014.


PONY POHÁR 2014 /výsledky po 1. kole/
1. Šárka Kašparová /Hřebčín Karlen/ , 2. Danielka Nosálová /Stáj Ježkovice/, 3. Barbora Krejčířová /Jihlava/

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2014
1. Aneta Regnardová /Podorlicko Letohrad/, 2. Anežka Mikešová /Hřebčín Karlen/, 3. Barbora Vránová /JK Kunčina/

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za milou účast, stylové výkony a pěkné předvedení svých koní či poníků a budeme se opět těšit na Jezdeckých hrách 17. května 2014 na viděnou a věřím, že si sluníčko toto setkání také nenechá ujít :-)


Na závěr chci také velmi poděkovat hlasatelce a rozhodčí Magdě :-) spolehlivému technickému personálu a také Danielce, Dominičce a Kátě za vydatnou pomoc při dekorování a nebojte DJ Honza nám už příště chybět nebude :-)


PS: ráda přivítám vaše rady, připomínky /pozitivní i negativní/ a návrhy na zlepšení. A pokud máte nějaké hezké fotky z her, zašlete mi je, ráda je uvedu do fotogalerie. Děkuji a 17. května se těšíme!


Vloženo 10.4.2014 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz