Červnové jezdecké hry

Díky posunutému termínu jsme bohužel neviděli na Jezdeckých hrách zraněného (naštěstí lehce) mladého žokeje Pepíka Kubiase – doufáme, že už je Pepíku všechno v pořádku a prázdniny si užiješ ve zdraví J.   Taky Monička Veselá byla trochu smutná, protože tu neměla hlavního  spiklence a parťáka J Dášenku Machačovou, která byla v ten čas se svým poníkem  na výstavě.

Čekalo nás tedy šest soutěží, obsazených tak akorát J a hlavně krásný sluníčkový den s dětmi. Na start jízdy zručnosti se postavilo celkem 21 dvojic – s vodiči i bez vodičů. Absenci velkých favoritů využila beze zbytku Anička Drdlová s Vilíkem /Stáj Kunčina/, která dokázala dokonce o pět vteřin projet trasu s úkoly  rychleji, než stříbrná Lenka Šípová na Kije. Bronzová medaile potěšila Lenku Novotnou s Irinou /obě JK Útěchov/ .

Velmi šikovně se dvojice vyrovnávaly s úkoly v jízdě zručnosti se skoky – myslím, že se nám hezky povedla J a pomohla dětem zase získat nové zkušenosti.  V soutěži jsme měli i nové tváře – např. Viktorku Hažmukovou, sestru známé české jezdkyně Míši, která na stejném kolbišti nedávno startovala při Velké ceně Litomyšle 2012.

V této soutěži nenašla přemožitele dvojice z JK Útěchov  - Denča Vrbická s Irinou, mohutně podporovaná stájovým fanklubem  - holky, krásně jste povzbuzovaly a nejen členy své stáje J. S druhým místem se tak musela smířit favoritka soutěže Anička Slušná se Zuzankou /JO TJ Primátor/. Velmi hezké třetí místo si odnesla již trochu odrostlá jezdkyně na jízdu zručnosti J Danča Jůvová s Minďou /OS Nořín/.

Z 11 účastníků parkuru 40 cm si vítězství - podle očekávání J - odnesla po rychlém rozeskakování Anička Slušná se Zuzankou /Stáj Slušný/. Druhé místo získala ostřílená Daniela Jůvová s Minďou /OS Nořín/ před Nikolkou Špačkovou na Kije /JK Útěchov/. Čtvrté místo získal jediný chlapec soutěže a asi i celého odpoledne J Tomík Plch /JKHS/

V parkuru do 60 cm nepřerušila svoji tradici vítězných startů domácí jezdkyně Veronika Hrudová, tentokrát v sedle Jamese. Druhé místo si po velmi pěkném výkonu /nejstylovější dvojice/ odnesla Vendy Cachová s Primusem /také JKHS/ Stylovou jízdu, znamenající 3. místo předvedla již tradičně i  Barča Olivová s Chansonem /OS Nořín/

9 dvojic se sešlo na startovní listině parkuru do 80 cm. Velmi dobrou formu předvedla  Anička Šolcová s Ájou /JS Hippo Topol/, která si v rozeskakování razantně dojela pro vítězství.  Stříbrnou příčkou si udělala rodost Barča Olivová s Chansonem /OS Nořín/, o vteřinku pomalejší čas odsunul na 3. místo Veroniku Kučínskou na Caribikovi /JKHS/. 

Soutěž do 90 cm má zatím vždy spokojené účastníky - při malém počtu startujících mají již předem zaručenou výhru J tentokrát byly účastnice pouze tři, ale všechny předvedly velmi hezké parkury. Anička Šolcová jen potvrdila svoji připravenost  a vítězství s Ájou v parkuru  do 90 cm zopakovala. S čistým kontem, ale časem pouze o dvě desetinky pomalejším obsadila druhé místo Veronika Kučínská s Caribicem, před stále se zlepšující Aničkou Horáčkovou na Neri Secret /JK Vysoké Mýto/.

Milé děti,  závěrem  vám přejeme ty nejlepší prázdniny, plné zážitků, dobrodružství a kamarádství.  

 

Vloženo 1.7.2012 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz