Dětský šampionát 2013

Vrcholem dětské jezdecké sezony na Suché je již tradičně říjnový Dětský šampionát 2013. Jedná se o kombinovanou soutěž, kdy jezdci nejprve předvádí svého koně v drezurní úloze a poté i ve skokové soutěži. Jezdcům se pak sčítají jednotlivá umístění. Šampionát má vždy dvě kategorie první je určená pro pony - PONY ŠAMPIONÁT a druhá pro velké koně - DĚTSKÝ ŠAMPIONÁT.
Drezuru PONY 4 ovládla dle očekávání domácí Eliška Skřivanová - Monty, bronzová dvojice z MČR v drezuře pony /JK hřebčín Suchá/. Stříbrnou dvojicí byla Anička Slušná - Nikita /Stáj Slušný/, bronzovou pak Eva Divácká a Lorys /Stáj Černohorský/. Čtvrtá skončila Nikolka Tivodarová - Indián /JK hřebčín Suchá/.
Drezura pod názvem Z2, pro velké koně a starší děti, měla 14 horkých kandidátů na vítězství. Nejlépe si s nástrahami úlohy poradila Terezka Lipavská a Rozárka /JK Sloupnice/. Druhé a třetí místo bylo v režii jezdkyň jezdeckého klubu hřebčín Suchá - pro stříbro si dojela Denisa Menšíková s Eliotem, pro bronz pak Eliška Jíšová a Primus.
Než došlo na druhá - skoková kola, mohli diváci fandit jezdcům v soutěži Cena Nadějí 2013. Jedinou zástupkyni  JK hřebčín Suchá byla Nikolka Tivodarová s Indiánem a k velké radosti domácích tato dvojice obsadila stříbrnou příčku. Lepšího výsledku dosáhla pouze Anežka Mikešová s Karlen Amadeus /Hřebčín Karlen/. Bronzové místo získala Lucka Procházková a Lama /Stáj Černohorský/.
Parkur 60 cm se jel nejen jako samostatná soutěž, ale také jako druhé kolo PONY Šampionátu 2013. Nejlepší dvojicí této soutěže byla Eva Divácká a Lorys, která za sebou nechala Anežku Mikešovou s Karlen Amadeus a Marianu Michalíčkovou  s Liken 1/JK Sentice/.
Po součtu pořadí byli slavnostně dekorovaní tři nejlepší jezdci PONY ŠAMPIONÁTU 2013:
1. Eva Divácká - Lorys /Stáj Černohorský/, 2. Eliška Skřivanová - Monty /JKHS/, 3. Mariana Michalíčková - Liken 1/JK Sentice/
Konečné pořadí v DĚTSKÉM šampionátu 2013 výrazně ovlivnilo umístění jezdců ve skokové soutěži do 85 cm. Vítězství i druhé umístění získala Anička Slušná. Prvenství získala s Adiže, druhá se umístila s Nikitou. Třetí místo patřilo po pěkném výkonu Denise Menšíkové s Eliotem /JK hřebčín Suchá/.
Nejlepší jezdci DĚTSKÉHO ŠAMPIONÁTU 2013:
1. Terezka Lipavská - Rozárka /JK Sloupnice/, 2. Denisa Menšíková - Eliot /JK hřebčín Suchá/, 3. Anička Slušná - Nikita /Stáj Slušný/

 

Vloženo 17.10.2013 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz