Dubnové jezdecké hry na Suché

Naštěstí nás mělo počasí v sobotu rádo, bylo příjemně, což určitě přispělo i k veselé náladě poníků. Chvílemi se mohlo zdát, že se na Suché koná letecký den ... do teď podezřívám poníky, že tuto mylnou informaci obdrželi :-)! ... ale na jaře to tak bývá! Poníci se určitě již od vánoc nemůžou dočkat, až vyrazí na první velkou koňskou párty, kde si pořádně s kámošema vyhodí z kopýtka! A jak je známo, venku při hudbě se řádí lépe, než doma na hale. Mezi největší pařmeny patřil Goblin, Ginger Baby, Czek Creek či Janeček … a to jsem nevyjmenovala všechny! Horké chvilky zažil např. i Pepča Rusz se Stázkou … budeme doufat, že máme tu jarní bujnost již za sebou :-)!


Jízdu zručnosti jsme v letošním roce rozdělili na dvě skupiny: A a B. Áčková skupina je určená pro 10.- ti leté a mladší jezdce bez vodiče. Pro 11-ti leté a starší jezdce a jezdce s vodičem je určená skupina B.
V benjamínkové skupině A se na startu sešlo celkem 19 dvojic a pro některé dvojice to byl opravdu první samostatný závod. Bylo krásné pozorovat, jak malé děti soustředěně plní úkoly a nevzdávají se, i když to zrovna nevyšlo na poprvé....  a když bylo ouvej, byly naštěstí po ruce maminky, viď Aničko :-)! Všichni bezesporu dokázali, že jsou velicí bojovníci a již teď se těšíme na jejich další výkony!

Premiérově mezi Áčkaři zvítězil Míla Nosál se svojí novou kobylkou Lucky Mia /Stáj Ježkovice/, s výborným časem ho následovala Danielka Prokešová s Indigou /JK Mansberk/, která druhý den startovala i v drezurních úlohách P4 a DU-A. Třetí místo patřilo další šikovné dvojici Nikče Bártové s Primusem /JK M. Bártové/, škoda smolného zastavení, viď Niky? Čtvrtá místa v obou jízdách zručnosti patřila sestrám Machačovým s Berym, ve skupině A to byla Dášenka, v Béčku pak s vodičem mladší Eliška /JKHS/. Cenu za páté místo si převzala Nikolka Orlichová a Karlen Amadeus /Hřebčín Karlen/.


V jídě zručnosti pro 11.-ti leté a starší děti podala nejlepší výkon Sára Horáková a Karlen Amadeus /Hřebčín Karlen/, s rozdílem 12 vteřin si pro druhé místo přišla Ema Šejnohová s Majstrem /JK Kunčina/ a o dalších 10 vteřin byla třetí opět zástupkyně hřebčína Karlen Tereza Urešová s Karlen Czek Creek, před již zmíněnou Eliškou Machačovou s Berym /JKHS/. Zelenou stužku obdržela za svůj pěkný výkon Anička Drdlová s Arturem /JK Kunčina/.


Jízda zručnosti se skoky měla 24 účastníků a zajímavostí bylo, že se po sobě na stupních vítězů seřadila startovní čísla 11, 12 a 13 :-). Dvě jedničky nepatřili nikomu jinému než Marušce Slušné se Zuzankou /Stáj Slušný/, stříbrná dvanáctka patřila dnes velmi úspěšné Sáře Horáková s Karlen Amadeus a šťastnou třináctku dnes měla Terča Urbánková a Mirand Gepard /JO Lanškroun/. Ke čtvrtému místu doprovázel Elu Šejnohovou zkušený Artur /JK Kunčina/ a pátá byla dnes již oceňovaná dvojice - Indiga a Danča Prokešová.22 dvojic se sešlo v parkuru 40 cm. Rozeskakování nabízelo opět více variant na zkrácení, včetně možnosti zrychlit na poslední skok. Po poradě se svojí starší sestrou si nejlépe rozeskakování vychytala Maruška Slušná se Zuzankou, dokonce 5 vteřin měla k dobru na druhého Mílu Nosála s Lucky Mia. Třetí místo získala v parkurové premiéře  s Arturem Anička Drdlová a  Artur bodoval i na místě pátém tentokrát s Natálkou Marvanovou /JK Kunčina/. Pro čtvrtou pozici si s taťkou doběhli Tobík Novotný a Pája /JKHS/. Za styl byly pochváleni Anička Drdlová, Danča Vraspírová a Maruška Slušná.Po napínavém souboji se vítězkou  parkuru 60 cm stala karlenská Áťa Holánková s Letorem před Šárkou Mikešovou s Cherry /Stáj Vencl Přívrat/. O čtyři vteřiny bronzová byla Daniela Vraspírová s Coedisaf Touch of Class /Hřebčín Karlen/. Ze čtvrté pozice se velmi radovala Kristýnka Veverková s Moorkieker Goblinem /JKHS/, stejně tak byla spokojená se svým výkonem pátá Sylva Čermáková se Sagirem z Boršova /Farma Zaječice/. Ocenění za stylové provedení tentokrát patřilo Anetě Regnardové s Lyrou, Agátě Holnkové a Šárce Mikešové.


Sedmdesátka měla na startovní listině 13 dvojic. Nejlepšího výsledku v rozeskakování dosáhla Nikolka Tivodarová s Indiánem /JKHS/, v těsném závěsu byl na druhém místě dekorovaný Viki Regnard s Kubou /TJ Podorlicko Letohrad/ před Libuškou Kýškovou s Málinkou /JK Bzince pod Javorinou/. … myslím, že se nám opakují scénáře z minulých let :-). Nejstylovější jízdy v této soutěži předvedli výše zmiňovaní a také Adélka Škeříková s Bredy /JKHS/.

Nejobtížnější soutěž dne, parkur 80 cm, si zvolilo celkem 8 dvojic, čtyři z nich se pak utkali v rozeskakování. Zde si vítězstvím napravila reputaci z předešlé soutěže /zapomenutý poslední skok v rozeskakování/ domácí Adélka Škeříková s Bredy, stříbro putovalo do Karlenu díky Agátě Holánkové s Danger Point, další dvě místa patřila opět domácím jezdkyním a to Aničce Purkertové s Cesmínou a Julče Bálint s Medy, s jednou chybou v základním parkuru zůstal před branami rozeskakování jeden z horkých favoritů Viki Regnard s Kubou. Ve stylu bodovaly Nikolka Tivodarová, Julča Bálint a Anička Purkertová.


Stav celoročních žebříčků po prvním kole:


BENJAMINEK 2016 - 1. KOLO
1. Miloš Nosál /Stáj Ježkovice/, 2. Danielka Prokešová /Stáj Mansberk/, 3. Nikolka Bártová /JK M. Bártové/

PONY POHÁR 2016 - 1. KOLO
1. Maruška Slušná /Stáj Slušný/, 2. Sára Horáková /Hřebčín Karlen/, 3. Natálka Marvanová /JK Kunčina/


DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2016 - 1. KOLO
1. Agáta Holánková /Hřebčín Karlen/, 2. Adélka Škeříková /JKHS/, 3. Nikolka Tivodarová /JKHS/

Děkujeme Vám za Vaši skvělou účast a 14. Května 2016 se budeme velmi rádi těšit opět na viděnou, tentokrát i s ukázkou Pony games! Pokud někdo máte fozky z her, můžete mi je poslat na manon@wo.cz, ráda je uvedu.

Vloženo 1.5.2016 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz