Eliška Skřivanová bronzová na MČR pony 2013, Sára Finsterle čtvrtá ve skocích.

V Hradištku u Sadské se ve dnech 15. - 18. srpna bojovalo o pony mistrovské medaile v disciplínách skoky a drezura. Jezdci do 16 let soutěžili vždy po třech kategoriích dle jejich věku a kohoutkové výšky hůlkové poníků. Sedmou soutěží pak byla kombinovaná soutěž Šampionát nadějí. Mistrovství ČR se zúčastnily v barvách JK Hřebčín Suchá i Eliška Skřivanová a Sára Finsterle.

Eliška startovala na drezurním mistrovství v kategorii 8-12 let a sedlala líbivého poníka Monty 14 kategorie B, se kterým se zúčastnila mistrovství i v loňském roce. Na drezurní jezdce čekala dvoukolová soutěž P4 + P5. Po prvním kole drezury si Eliška vyjezdila třetí místo, které si k velké radosti udržela i po velmi napínavém druhém kole. Z vysokého počtu 17 startujících se tak Eliška mohla radovat ze zasloužené bronzové medaile. Vítězkou se stala Sára Vingrálková s Emilem-R.

Ještě vyšší počty jezdců byly nahlášeny do skokových soutěží, kde se pony jezdci utkali o prvenství ve třech kolech a ve všech kategoriích došlo k rozeskakování o cenné kovy. Pro Sáru Finsterle byla účast na skokovém MČR premiérou. V soutěžích ji doprovázely dvě, téměř k nerozeznání stejné poničky Revita a Dia, pro mistrovskou soutěž si nakonec Sára vybrala Revitu. Sára startovala ve stejné věkové i pony kategorii jako Eliška. Po třech kolech měla Sára na svém kontě 4 trestné body, stejně jako dalších pět jezdců a muselo dojít na rozeskakování o stříbro a bronz. Zlato totiž bylo po třech kolech jasné, pouze mělnická Markéta Míková předvedla všechny dny bezchybný výkon a mohla se tak radovat z titulu bez nutnosti dalšího boje. Přestože Sára v rozeskakování bojovala a dokázala absolvovat rozeskakování čistě a ve velmi rychlém čase, tak jí bohužel v celkovém hodnocení utekla bronzová medaile o jednu smolnou vteřinku.

Kromě 4. místa získala Sára i dvě přední umístění v rámcových soutěžích. Druhá skončila nakonec již jednou medailí ověnčená Sofie Najmanová, tentokrát s Hope van´t Kruis a trojici nejšťastnějších doplnila Jana Táboříková a Romeo 17. Srdečně gratulujeme oběma jezdkyním a gratulace patří i celé velmi úspěšné ekipě východočeské oblasti!

Vloženo 23.8.2013 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz