FINÁLE ČSP 2009 a DaJ CZECH JUNIOR CUP 2009

26.-27. 9. 2009 se stala Praha hostitelem finále Českého skokového poháru 2009 a současně juniorské soutěže DANCE and JUMP CZECH JUNIOR CUP 2009.

Ve Velké ceně Prahy 2009, která byla závěrečným kolem ČSP 2009 se Jiří Skřivan - Mercedes /Stáj Manon/ umístil po výborném výkonu na páté pozici, ale ani to mu nezajistilo postup do finálové čtveřice. V ČSP 2009  obsadil Jiří Skřivan celkové 6. místo. 

Finálové souboje přinesly divákům skvělou podívanou, podle očekávání si nejlépe s různorodými koňmi poradil Aleš Opatrný /Stáj Opatrný/  ( 4 tr. b.) , výborně jezdil i druhý umístěný Ludvík Jandourek /Stáj Karsit/ (4 tr.b., ale horší součet časů), bronzové umístění patří dalšímu úspěšnému jezdci Jiřímu Lužovi /JS Schneider/.

Petra a Mirka Skřivanovi startovaly ve finále DANCE AND CZECH JUNIOR CUP 2009 mezi nejlepšími dvaceti juniory. Nejdříve startovala Mirka v sedle Mary Ann, parkur byl postaven na maximální hranici a nabízel různé řešení - jak řekl stavitel parkuru "pro normální jezdce a sebevrahy", navíc byl parkur postaven s dlouhým cváláním, takže jezdci museli prokázat jezdeckou vyzrálost.

Mirka se s Mary Ann po jednom ze zkrácených  nájezdů dopustila lehké chyby a to ji nakonec odsunulo na 6. místo. Petra s Odysseou patřila mezi jezdce, kteří by měli promluvit do předních umístění. Parkur ji vyšel do posledního skoku fantasticky, dokončila v nejrychlejším čase, ale bohužel lehoučká chyba na závěrečné překážce zmařila šanci na vítězství, nakonec to znamenalo 4. místo. "Petra předvedla ukázkové rozeskakování, Odyssea byla skvělá, rychlá, obratná - věřila jsem, že to prostě musí vyjít a když se po doskoku poslední překážky skulila horní bariéra na zem, chtělo se mi brečet, ale je to prostě sport, tady se na kdyby nehraje, přesto jsme obě i taťka s výkony koní maximálně spokojeni" řekla k výkonu Petry její setra Mirka.

Vítězství v DANCE AND JUMP CZECH JUNIOR CUP 2009 obhájila z loňského roku Barbora Tomanová - Coloman /DaJ Praha/ před Filipem Doležalem - Laramis /Český jezdecký klub/. Z třetího místa měla velkou radost Barbora Vojtková - Cleo /Gestut Murhof/.

 

Více na www.equichannel.cz nebo www.jezdectvi.cz

Vloženo 28.9.2009 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz