Hlavní soutěž letních závodů měla domácího vítěze

Suchá 1.9.

Letní prázdniny a poslední teplé dny ukončily závody na Suché v neděli 1.9. Zahájení proběhlo v devět hodin ráno soutěží Hobby parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejvíce se limitu přiblížila Lucie Horáková v sedle Simby 2 (JK při OPS Šťastný domov Líšnice), jejichž odchylka byla 0,36 sekundy.

Druhou ze soutěží na limitovaný čas byl parkur stupně „Z“. Eva Kulhavá a Coralia (JK Podorlicko Letohrad) byli osmadvacátou startující dvojicí, která se odchýlila od limitu pouze o 0,05 sekundy, a tento čas do konce startovní listiny nikdo nepřekonal.

Parkur stupně „ZL“ se jel již jako parkur s následným rozeskakováním, kde byla nejrychlejší Aneta Páblová v sedle Lorety 16 reprezentující JK Černožice. Druhý byl Zdeněk Strádal a Cairo, třetí Barbora Syrová a Brigitte Zdelovská.

Parkur stupně „L*/L**“ s handicapem byl úspěšnou soutěží pro další černožickou dvojici, a to Veroniku Špačkovou a Laru 15. Druhá ve výsledkové listině byla Zuzana Plundrová a Lapentti, třetí poté David Košťál a Maracana.

Vrcholem nedělního odpoledne byl parkur stupně „S*/S**“ s handicapem, kde vítězství ukořistil domácí Jiří Skřivan mladší v sedle Capua, který jako jediný dokončil základní parkur i návazné rozeskakování bez zaváhání. Druhé místo s chybou v rozeskakování obsadil Pavel Jansa a Dante de Vega, jako třetí se na výsledkovou listinu zapsala Vanda Tmějová s Halomou.

Vloženo 1.9.2019 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz