Jezdecké hry - červen

V jízdě zručnosti (18 startujících) čekalo na děti 11 nelehkých úkolů, myslím, že by bylo zajímavé vidět v soutěži dospělé jezdce, jak by si s jednotlivými úkoly poradili :-) Posledním úkolem bylo navléknout na otěže martingal - to se zdálo být jednoduchým úkolem - zde se ale vyplatilo: pomalu a jistě. Jízda zručnosti měla velmi roztomilého vítěze, sahala totiž ostatním po pas :-) i když vítězství měla ve svých nohách spíše maminka vítězné Elišky :-) Toto čestné kolo mi zůstane v paměti dlouho - malá Eliška Křivková s nákladem cen (Eliška vyhrála i nej styl) cupitá soustředěně s vážnou tváří a za ní šlapou na místě velké holky :-) Eliška brzdila :-) na druhém místě Vlaďku Pospíšilovou, která starovala v sedle Barley /Stáj Nováková - Teuner/ před stájovou kolegyní Adélkou Hrubešovou na Lady. Oceněným byl i poprvé na Suché startující Leošek Černohorský /8. místo/, protože právě v sobotu slavil svůj svátek.

Nelehkou ulohu měli před sebou i jezdci Jízdy zručnosti se skoky, všichni jsme usoudily, že jednodušší by bylo přejet parkur do 40 cm než tuto trať plnou nástrah, ale těžko na cvičišti, lehko v boji :-) Nejlepší dvojicí v jízdě zručnosti se skoky a velké uzání si zaslouží dvojice Denisa Kavková - Minísek /OS Nořín/, druhý nejlepší čas získala Denisa Smolová s Janečkem /JK Orličky/ před hezky sladěnou dvojicí Michalka Zelená - Pik /JPS Vanice/ V této sutěži jsme udělili neplánovaně i cenu útěchy Vojtovi Pospíšilovi, který se snažil svého koníka přimět k poslušnosti, ale marně... a to jsme ještě netušili, že Vojta v následující soutěži spadne a odnesou to žebra. Vojto, přejeme ti brzké uzdravení, hlavně nekýchat, nekašlat  a nesmát se!

Anička Slušná se Zuzankou /JO Primátor Litomyšl/ trochu drží tradici, v jízdě zručnosti tak mazala, že se zapletla, v jinak vždy bravurně projetém slalomu a opět byly slzičky :-) a po slzách následovalo opět vítězství, nyní si ale musela Anička počkat až na parkur do 40 cm :-) druhá příčka po statečném výkonu patřila malé jezdkyni Sáře Finsterle s Violínou /Pardubický JK/ před svým stájovým kolegou, o dvě hlavy větším Štěpánem Šandou na Molenhorns Revita, který si odnesl i cenu za nej styl - přišitý knoflík a kravata nás prostě přesvědčily :-)

Děti musím říci, že Vám to v bílých věcech moc sluší. Chválíme  vás také za zapletené koně a "vystajlované" úbory. Je radost vidět takto upravené dvojice :-) 

V šedesátce jsme trhli rekord, 29 dvojic jsme tu opravdu ještě neměli. Startovní pole bylo rozděleno do 3 skupin. Výhodnou pozici posledního startujícího plně využil Filípek Tošovský se Sašou /JPS Vanice/ a poprávu mu patřilo 1. místo - mimo jiné gratulujeme Filípkovii i k nedávnému pražskému prvenství. Pouze o tři desetinky vteřiny byla pomalejší Anička Siatková s Kipem a Anička nepustila ani třetí místo se svým druhým koněm Janečkem  /JK Orličky/

Před zahájením poslední soutěže jsme poprosily slečny a mladé pány, aby nám vymyslely jméno pro našeho letošního maskota. Asi byste čekali, že to bude nějaký plyšový koník, ale chyba lávky. Z květináče na nás od jara koukal zajíček, byl s námi na všech letošních hrách a tak jsme si mysleli, že by si zasloužil jméno - zazněli návrhy: Knoflíček, Slaměná noha, Zajíček Zajda a také Sucháček, ten také nakonec dostal nejvíc vašich hlasů.

Smolná osmdesátka. V parkuru 80 se nevyhnula nešťasnému pádu Klárka Střsáková s Dermontem. Klárko, všichni doufáme, že máš vybráno na dlouhou dobu dopředu! 

Pro vítězství v parkuru do 80 cm se žolíkem si opět přišel Filípek Tošovský na Lady, mocně povzbuzovám svým tatínkem. Na paty Filípkovi opět úspěšně šlapala Anička Siatková a Kipem - 2. místo a třetí čas, který se vtěsnal do jedné vteřiny byl z pod kopyt Jacka a Elišky Jandové /Stáj Dvořák Barchov/.

Když jsme u toho fandění - opět jsme měli výborné publikum, mockrát děkujeme. Pro děti je to úžasný pocit, pokud ho diváci i po neúspěchu odmění potleskem. Na to my dospělí  můžeme dávno zapomenout, že nás za nepovedenou věc někdo povzbudí a jak bychom byly za podporu rádi, co? :-) takže moc díky, že tento léčebný pocit dětem dodáváte :-)

PONY POHÁR 2010 po 3. kole: 1. Anička Slušná /JO TJ Primátor/, 2. Michaela Kučerová /Hřebčín Karlen/, 3. Filip Nešpor /JK Janov/

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2010 po 3. kole: 1. Anička Siatková /JK Orličky/, 2. Filip Tošovský /JPS Vanice/, 3. Zuzka Dvořáková /JK Žamberk/

Všem přejeme krásné prázdniny a hodně úspěchů na závodech. Obvzláště na mistrosvtvích, která na některé z vás čekají. Mějte se moc hezky a po prázdninách se budeme těšit při finále Pony poháru a Dětského skokového poháru 2010 na viděnou!

Vloženo 20.6.2010 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz