Na vysvědčení od nás děti dostávají samé podtržené jedničky :-)

Na vysvědčení od nás děti dostávají samé podtržené jedničky :-)

O tradiční začátek v poklidném tempu :-) se postaraly nejmenší děti v jízdě zručnosti a představte si - ze 13 dvojic bylo pět Aniček. Trošku jsme úkoly opepřili třemi novinkami a děti jsme podle očekávání moc nenachytaly - při rozkutálení míčku si děti nelámaly hlavu - kdo měl ještě krátké ručičky, poradil si bravurně s bičíkem :-)

Letního sluníčka jsme si sice moc neužili o to více jsme si to vynahradili s dětskými sluníčky - nejvíce zářila Monička Veselá na Kačence, která se umístila nakonec na krásném 3. místě, úsměvy rozdávala také Dášenka Machačová, no a samozřejmě pak vítězka Eliška Křivková se Zuzankou /JO TJ Primátor Litomyšl/. Jediným chlapíkem v této soutěži byl Pepík Kubias, veden svoji sestrou. Pokud je vám toto příjmení povědomé, ano - jsou to moc šikovné děti mistra kovářského :-). 

V jízdě zručnosti se skoky děti neměly vůbec jednoduchou úlohu. Myslím, že kdo se naučí jezdit plynule tuto disciplínu, na parkuru ho již nic nepřekvapí. Jednou z úspěšných účastníků byla i místní Pepča Veselá s Juráškem a pokud mohu prozradit - má svého velkého fanouška. Přímo do kolbiště se na Pepču přišel podívat Pepík Kubias a byl první, kdo Pepču odměnil potleskem - a teď je otázka, či u Pepíka zvítězilo jméno jezdkyně nebo ona samotná :-) Nejlépe si v nelehkém kurzu vedla již zkušená dvojice Anička Slušná se Zuzankou /JO TJ Primátor/ Eliška Mazurová a Karlen Amadeus protnuli cíl o 4 vteřinky později no a bronzová medaile skončila na hrudi šťastného ctitele :-) Pepíka Kubiase. Velmi pěkné výkony podala i na 5. místě Natálka Nejedlá, dále pak janovský Matěj Havran či šikulka Marťa Habětínová s Bredem.

A kovářského synka ještě neopustíme, v parkuru 40 cm si totiž vysloužil ještě jeden titul - Borec na konec! První rundu dal ještě v doprovodu své sestry, ale pak se odvážil oslnit publikum /nemůžu napsat Pepču, to by nebylo fér :-) a dokázel celý parkur překonat sám a dokonce bez tresných bodů. No a závěrečný pozdrav publika, po skočení posledního skoku, Pepíkovi zaručil u diváků nesmrtelnost :-) 

Svoje čtvrté vítězství v řadě dokázala vybojovat na tomto parkuru domácí Veronika Hrudová se Ságou, před Denisou kavkovou - Minísek a Míšou Kučerovou - Karlen Amadeus /Hřebčín Karlen/. Nejstylovější parkury byly odjety v podání Denisy Kavkové, Báry Olivové či Sarči Finsterle.

15 dvojic se postavilo na start parkuru 60 cm. Vítězem mohl být z těchto dvojic kdokoliv. Nejrychlejší rozeskakování se podařilo Aničce Šolcové s Ajou, která již minulé hry dokázela, že se rychlosti vůbec nebojí :-) Barča Olivová s Minískem obsadili po hezkém předvedení 2. místo. Bronzové umístění a upomínkový pohár si vyjezdila Denisa Menšíková s Carlosem /JK Hřebčín Suchá/

V parkuru 60 cm diváci jistě ocenili vystoupení místních artistek :-) např.  Vendy předvedla dvakrát lomený přemet s přistáním na stříšce krmelce, tento kousek nacvičujeme již od Vánoc, ale až teprve nyní jsme se rozhodly tímto kaskadérským kouskem vyjít ven :-) ale jak se říká, připraveným štěstí přeje ... Vendy se bez zaváhání vymrštila do tolikrát zkoušené figury a úspěšně! Stejně precizní práci u krmelců odvedla i Terezka, tzv. katapult stranou s ukončením do telemarku /ten tedy nebyl ještě úplně čistý, ale jak říkám, dřeme na tom teprve od Vánoc/ byl proveden bez větších chyb a do třetice, Eliška zakončila před posledním skokem v základním kole lehčím prvkem - kotoulem plavmo.  Prostě, když je forma, tak jsme neporazitelné :-) Diváci si jistě myseli, že k naší artistické skupině patří i mužský element Matěj Havran s Moikem, ale bohužel to bychom se chlubily cizím peřím. Výhledově je, je naším společným cílem soutěž Česko hledá talent s následnou účastí v Las Vegas :-)

Klárka Střasáková s Dermontem/OHS Baneta/ si vychutnala prvenství v parkuru 80 cm, s odstupem 0,7 vteřiny před Fílou Tošovským na Lady /JPS Vanice/ a na třetím místě opět před úspěšnou Aničkou Šolcovou  s Ájou /JS Hippo Topol/ K čistým dvojicím dále patřily Šárka Černá, Anička Horáčková a Andrea Kučínská.

S ledovým klidem parkur 90 cm vyhrál z devíti dvojic Fíla Tošovský s Lady a bral i třetí místo, jediný kdo Fílu pozlobil byla Pája Benešová s novou stájovou posilou Shamrockem /JK Vysoké Mýto/. Stylový byli všichni jezdci, tleskáme!

Takže milé slečny a pánové mockrát děkujeme za vaši skvělou účast! Přejeme vám do prázdninových závodů a hlavně mistrovství hodně moc štěstí a bezchybných parkurů a samozřejmě předních umístění. Tak draci, lovu medailí ZDAR!!! Krásné prázdninky a v září se budeme MOC těšit na viděnou!!!!!

Foto z akce najdete na www.fotokamenik.com

Vloženo 19.6.2011 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz