Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Květnové jezdecké hry v rekordní účasti

Květnové jezdecké hry se mohly těšit rekordní účasti, zejména v jízdách zručnosti, kdy se na startu objevují čím dál mladší jezdci :-). Mezi ty, kterým nožičky končily v půlce sedla :-) a k vodiči potřebovali i držiče, patřili i Maty Menšík a Kačenka Tutschová. Jako vodiče si povolali své starší sourozence, kteří pak úspěšně startovali v parkurových soutěžích.

Všichni jsme byli moc rádi, že silný vítr a déšť z předešlých dní ustal a my jsme si mohli hry pohodově užít za krásného počasí. Ještě ráno, když jsme úkoly připravovali, se obloha černila a mírně poprchávalo, dokonce jsme si říkali, že jízdu zručnosti postavíme na hale, ale vše naštěstí dopadlo dobře.

Jízda zručnosti měla 11 úkolů a i tentokrát jsme vás ušetřili vypečených nápadů :-) V 10.00 hodin si již tradičně všichni účastníci, pod vedením hlasatelky Magdy, prošli trasu první soutěže a nešlo si nevšimnout krásně vystrojených a dokonale sladěných sourozeneckých dvojic - ať to byly holčičky Machačovi, slečny Kýškovi ze Slovenska nebo rozesmáté sestřičky Nosálovy :-) fakt vám to moc sluší, holky! Na start jízdy zručnosti se postavilo dokonce 36 dvojic, z toho pět Elišek a tři pánové. A objevily se i nové tváře jak jezdců, tak i koníků :-) Výkony dvojic i trojic byly velmi vyrovnané a vítězství by si zasloužili všichni, ale čas a body rozhodl o tom, že prvenství získala s náskokem 9 vteřin Anička Drdlová s Merilin /JK Kunčina/, zato rozdíl mezi druhým a třetím místem byl velmi maličký. Lepšího umístění dosáhla Eliška Mazurová s Karlen Amadeus /Hřebčín Karlen/ před Mončou Vlkovou v sedle Iriny /JK Útěchov/. Tentokrát naštěstí nechala Irina svoji rozjařenou náladu doma v ohradě :-) Všem zúčastněným dětem gratulujeme za velikou snahu a krásné výkony, my velcí bychom to nezvládli  lépe!

27 jezdců bojovalo o vítězství v Jízdě zručnosti se skoky - to vám povím, získat žlutou stužku v takto obsazených soutěžích už není žádná sranda! To ale neplatilo pro Šárku Mikešovou s Karlen Czech Creek /Hřebčín Karlen/, druhé místo si zopakovala z předešlé soutěže opět s minimálním rozdílem šikovná jezdkyně Eliška Mazurová, tentokrát s Karlen Amadeus. Bronzovou medaili převzala velmi samostatná mladší sestra bratrů Příhodových - Eliška Jetmarová se svým novým pony Dolom Casino /OS Nořín/. V první desítce byla i stále se zlepšující Dášenka Machačová s Berrym, vždy dobře bodující Verča Severová, šikovní sourozenci Dominička a Milošek Nosálovi, kteří s sebou měli výborný organizační tým a šťastná domácí Saša Gorelová.

Z jízd zručnosti jsme plynule přešli na parkur 40 cm, kde ze 13 dvojic postoupilo do rozeskakování devět adeptů na prvenství. Stupně vítězů patřily třem slečnám - zlaté Elišce Sojmové s Minískem /OS Nořín/, stříbrné Šárce Mikešové s Karlen Czech Creek /Hřebčín Karlen/ a bronzové slovenské jezdkyni Libušce Kýškové se Sašou / Bzince pod Javorinou/, které se její jízda náramně povedla, kobylka Saša má totiž vždy velkou radost, když může pořádně utíkat, většinou k nelibosti jezdce, ale tentokrát bylo vše v režii Libušky a ne Saši :-). 4. a 5. místo obsadil po velmi pěkných stylových parkurech Leošek Černohorský se Sagarou a nově v sedle Elizabeth /Stáj Černohorský/.

Startovní pole v parkuru 60 cm bylo opět velmi bohaté, z 23 dvojic projela rozeskakování čistě a v nejrychlejším čase - jedna z favoritek soutěže - Anička Slušná s Nikitou /Stáj Slušný/, v těsném závěsu byla Terezka Stráníková s Moorkieker Gawain /Hřebčín Karlen/ následovaná také velmi rychlou domácí Marťou Čihákovou s Medy /JK Hřebčín Suchá/. Nejstylovější dvojicí byla vyhlášená čtvrtá umístěná Tereza Stráníková a krasavec Moorkieker Goya /Hřebčín Karlen/, další dvě místa si opět vybojoval Leošek Černohorský.

V rozeskakování "osmdesátky" připravily jezdkyně divákům napínavou sportovní podínavou. Mezi 15 velmi dobře jezdícími slečnami se nakonec  nejlépe umístila zkušená Pavla Benešová s Mid Night Sun /JK Vysoké Mýto/, která odsunula na druhé místo neméně dravou :-) Aničku Slušnou s Nikitou /Stáj Slušný/. Třetí místo obsadila další jezdkyně, která nerada prohrává :-)  - Denisa Menšíková v sedle Eliota /JK Hřebčín Suchá/. Nejstylovější dvojicí byla v této soutěži vyhlášená Daniela Jůvová - Primus /JK Hřebčín Suchá/. Mezi další stylaře patřili i domácí Verča Hrudová - 4. místo a Terezka Stráníková - 5. místo.

Finále jezdeckých her patřilo parkuru do 90 cm, zde Denisa Menšíková s Eliotem /JK Hřebčín Suchá/ oplatila Pavle porážku z předešlého parkuru - souboj to byl ale opravdu velmi těsný - o vítězství Denči rozhodly 0,2 vteřiny. Ze třetího místa se radoval Jiří Skřivan ml. s Labe James /Stáj Manon/, my taky Jířo, po těch pádech :-) Zde jsme styl nevyhlašovali, protože by jsme volali všechny zúčastněné :-)

Průběžné pořadí celoročních soutěží po 2. kole:

PONY POHÁR 2013

1. místo Šárka Mikešová /Hřebčín Karlen/, 2. místo Veronika Severová /JK Útěchov/, 3. místo Anička Drdlová /JK Kunčina/

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2013

1. místo Anička Slušná //Stáj Slušný/, 2. místo Magda Slavíčková /Stáj Čánka/, 3. místo Tereza Stráníková /Hřebčín Karlen/

POHÁR STÁJE MANON 2013

1. místo Denisa Menšíková, 2. místo Jiří Skřivan / oba JK Hřebčín Suchá/, 3. místo Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/

Děkujeme všem jezdcům za účast a jejich stylové výkony a také všem dalším zúčastněným za zájem o dětské hry!

Budeme se těšit na další setkání a POZOR, TO SE USKUTEČNÍ Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ AŽ V SOBOTU 22. ČERVNA 2013!