Jiří Skřivan vítězný v sobotní generálce, čtvrtý pak v 1. kole Skokového poháru ČP

První kolo Skokového poháru ČP se uskutečnilo 18. - 21. 4. 2013 v Martinicích. Stáj Manon výborně reprezentovala v pakurech nižší obtížnosti Petra Skřivanová. S koňmi Jolie, Dione a Dius startovala v soutěžích do 130 cm. Jiří Skřivan startoval vyšších soutěžích s Kalisto a také představil novou posilu stáje - osmi letou Vive La Vies Quanina.

Stejně jako v loňském roce, i v letošní Velké ceně Martinic, která byla úvodním kvalifikačním kolem Skokového poháru České pojišťovny, zvítězil Jiří Hruška s Aristem-Z. Z 37 účastníků v základní části postupovalo 15 nejlepších do finále, kde se ještě jednou utkali na zkráceném parkuru.

Šest dvojic postupovalo s nulou na bodovém kontě a po projetí cílem Zdeňka Žíly s Cavalinem bylo jasné, že vyhraje ten, kdo zopakuje v nejrychlejším čase bezchybnou jízdu. Jiří Hruška s Aristem-Z dokázal nejen dobře zkracovat obraty, ale také prostorným cvalem ubrat v distancích jeden cvalový skok, díky čemuž byl o více jak tři sekundy rychlejší, než Žíla. Předposlední startující Barbora Vojtková s Carusem Medimade sice také ani jednou nechybovala, ale její čas byl z těch pomalejších. Vše měl pak ve svých rukou Jiří Skřivan, jenž zvítězil s klisnou Kallisto v sobotní generálce před Velkou cenou. O jeho nezdaru ovšem rozhodla distance před dvojkombinací s číslem 12, kde udělal místo sedmi cvalových skoků osm a Kallisto na první překážce dvojskoku chybovala. I přes velmi slušný čas se tedy musel Skřivan spokojit se čtvrtou příčkou.

Velké ceně Martinic předcházely dvě soutěže rámcových túr pro amatérské jezdce a juniory. V Equiservis Amateur Tour jediný bezchybný výkon předvedla Markéta Váňová s koněm Cesium, a tak zaslouženě zvítězila. Také v Kolowrat Junior Cupu to vypadalo, že nedojde na rozeskakování. Nakonec kromě Andrey Halíkové s Wyoming 1 dokončila bez penalizace ještě poslední startující Nicola Grünthalová s Niagarou La Just, a tudíž se o prvenství obě jezdkyně utkaly na zvýšených překážkách v rozeskakování. První jmenovaná zaváhala na posledním skoku, a tak Nicola Grünthalová mohla jet více v klidu. „Doufala jsem, že se mi podaří parkur dokončit čistě, jen jsem si říkala, abych nějaký skok nepodcenila. Naštěstí se vše podařilo,“ shrnula jezdkyně. Třetí pozici obsadila Barbora Pochopová. Ta byla v základní části s Rebecou 2 bezkonkurenčně nejrychlejší, ale jedna chyba jí zabránila v dalším boji o lepší umístění.

Kompletní výsledky a další informace najdete na www.skokovypohar.cz. Hodinový záznam Velké ceny Martinic odvysílá Česká televize na programu ČT sport ve čtvrtek 25. dubna od 23.45 hodin. Pořad bude možné shlédnout později ještě ve dvou reprízách a na internetovém vysílání České televize.

Veškeré info ze závodů najdete na www.skokovypohar.cz

Petra Skřivanová - Dius / parkur st. L - 0 tr. bodů, parkur st. S - 0 tr. bodů /

Jiří Skřivan - Kalisto

Vloženo 22.4.2013 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz