DĚTSKÝ ŠAMPIONÁT 2009

Dost nás vystrašila předpověď počasí a proto měli všechny soutěže probíhat pouze na hale, ale Pán Bůh asi tušil velmi vysokou účast a kohoutek s vodou naštěstí přišrtil. Díky tomu jsme mohli drezurní soutěže dodatečně odstartovat na venkovním kolbišti a ostatní soutěže probíhaly na hale, jinak bychom končili proklatě dlouho. V příštím roce počítáme se změnou, s největší pravděpodobností ubereme při Šampionátu Jízdu zručnosti a parkur do 40 cm a soustředíme se pouze na šampionátové soutěže, které by měli probíhat postupně. Ráda také uvítám Vaše návrhy a připomínky.

Na programu bylo tedy 6 soutěží a začátek patřil tradičně nejmladším jezdcům. Královnou v Jízdě zručnosti - CENĚ DĚTÍ se stala pro tento rok Natálka Štrochová s Verny /Stáj Pardubice/, druhé místo si Verny vybojovala i její stájová kolegiňka Katka Hlaváčková a bronzová medaile pařila Kristýnce Skálové s hezkou poničkou Sindy /Stáj pod Kunětickou Horou/.

Drezurní úloha P4 měla na startovní listině čtvrtou jezdkyni z mistrovství ČR v drezuře pony, takže nebylo těžké uhodnout, kdo bude vládnout této soutěži. Nejlepšího výsledku /8,5 bodu/ podle očekávání dosáhla Lucka Šrámková - Monty /JO TJ Primátor Litomyšl/, druhé místo s 8,4 body obsadily společně  Aneta Štěpánská - Lili Fee /JK Hřebčín Suchá/ a Anička Siatková - Janeček /JK Orličky/, třetí nejlepší výsledek předvedl Michal Příhoda s Blue Berry /OS Nořín/.

Myslím, že rekord účastníků v drezurní úloze Z1 již nikdy nepřekonáme - proběhlo totiž 22 startů! Nejlépe ohodnocenou dvojicí z tohoto velkého startovního pole byl Daniel Příhoda s Persi /OS Nořín/, druhé místo si odnesl Štěpán Šanda s Violinou /Pardubický JK/ a o třetí místo se po vyrovnaných výkonech dělilo pět jezdců a to Anička Siatková - Kip , Denisa Smolová - Kip /obě JK Orličky/, Pavla Podhorná - Talisman /JK Markéty Bártové/, Eliška Pešinová - Sarah /JK Hřebčín Suchá/ a také Jan Čulík - Eksatron /OS Nořín/.

CENA NADĚJÍ - Parkur do 40 cm - soutěž byla určená pro jezdce, kteří začínají sbírat zkušenosti. Prvenství patřilo, mezi 12 dětmi, Aničce Svobodové a Markýzem /Stáj Svobodová/ před velmi šikovnou dvojicí Kristýnkou Skalovou - Sindy /Stáj pod Kunětickou Horou/ a třetí místo putovalo díky Elišce Jíšové a Mischel Gepard do Lanškrouna. Na čtvrtém místě podala velmi pěkný výkon Terezka Lipavská s Kendy /JK Sloupnice/ a pátou příčku s minimálním odstupem obsadila Kája Meixnerová - Jiskra /JK Hřebčín Suchá/.

Parkur 60 cm byl pro některé jezdce druhou částí kombinované soutěže PONY ŠAMPIONÁT 2009. Výsledy P4 už lecos naznačovaly, ale ještě zbývalo dobře zvládnout i skokovou zkoušku. Soutěž měla rekordní účast 32 jezdců! Kurz parkuru byl postaven velmi příjemně, aby děti skončily na konci roku s dobrým pocitem, rozeskakování však již nabízelo varianty - pomalé a rychlé.

Nejlépe využila možnosti zkracování Šárka Votavová a Lipton Kate /J+J Votava/ a po pěkné jízdě v čase 19,18 vteřin zvítězila, promyšlený kurz rozeskakování předvedla i Lucka Šrámková s Monty - s časem 20,44 vteřin to znamenalo 2. místo, o dvě desetinky pomalejší čas v hodnotě 20,68 vteřin vynesl Nikole Sladké s Tajgou třetí pozici před Zuzkou Hegerovou s Avalanč /obě JK Skrovnice/, páté místo obsadila vítězka PONY POHÁRU 2009 Pavla Benešová s Indiánem /JK Vyskoké Mýto/.

Parkur do 80 cm měl již v kurzu jednu obtížnější pasáž, která měla prověřit připravenost pokročilejších jezdců. Byla k vidění celá řada pěkných výkonů, bohužel překvapivě jedou chyboval jinak výborný Filip Tošovský a  chybičce se bohužel nevyhnula ani Klárka Střasáková. Na nejvyšší příčku dosáhla po rychlé jízdě Nikola Sladká s Tajgou /JK Skrovnice/, na druhém místě byl dekorovaný také v výborným časem Štěpán Šanda s Violinou /Pardubický JK/, třetí místo patřilo Aničce Svobodové s Markýzem /JK Svobodová/.

PODZIMNÍ ŠAMPIONÁTY 2009

Nejlepší jezdkyní v PONY ŠAMPIONÁTU 2009 /kombinovaná soutěž drezura P4 + parkur 60 cm/ se stala teprve devítiletá jezdkyně Lucka ŠRÁMKOVÁ s Monty /JO TJ Primátor Litomyšl/, stříbrná byla po zásluze Šárka VOTAVOVÁ s Lipton Kate /J+J Votava/a bronzová příčka nakonec patřila Michalovi PŘÍHODOVI s Blue Berry /OS Nořín/.

Pohár pro vítěze DĚTSKÉHO ŠAMPIONÁTU 2009 /drezura Z1+parkur 80 cm/ převzal loňský vítěz Pony šampionátu 2008  - Štěpán ŠANDA s Violinou /Pardubický JK/, před Nikolou SLADKOU s Tajgou /JK Skrovnice/, které velmi pomohlo vítězství v parkuru, bronz putoval opět do rodiny Příhodových, tentokrát byl úspěšný Daniel PŘÍHODA v sedle Persi /OS Nořín/.

Za pořadatele gratulujeme všem jezdcům za krásné výkony, za snahu a velké pokroky, které jsou na každém vidět. Poděkování patří také panu Meixnerovi, který věnoval dětem do soutěží krásné věcné ceny. Všem přejeme co nejpříjemnější překonání zimního období a příští rok se budeme těšit s vámi opět na viděnou :-)

Na rozloučení s letošním rokem bude ještě pro děti připravená 5. prosince 2009 MIKULÁŠSKÁ VESELICE V MASKÁCH  a samozřejmě také oblíbená Mikulášská besídka. Rozpis čertovských soutěží uvedeme co nejdříve a určitě nezapomeneme ani na soutěž rodičů s dětmi :-)