Mikuláš měl radost :-)


Po roce je to vždy milé setkání, na rozdíl od jezdeckých her si na Mikulášskou veselici děti připravují masky a někteří dokonce i pro své koníky. Sešlo se spoustu krásných čertíků, andílků, princezen, Milulášů a čertík Pepík měl dokonce pytel přímo u sedla, z kterého koukaly nožičky nějakého uličníka :-) Bylo velmi hezké, že i někteří vodiči byli styloví. Takže příští rok všichni vodiči povinně v maskách :-)?  Necháme se překvapit, ale já za sebe určitě OK!

Vůbec jsme nečekaly, že bude první soutěž Mikulášská jízda zručnosti, tak silně obsazená. Měly jsme velikou radost, že se můžeme s dětmi v předvánočním tradičním :-( shonu zastavit a krásně si zasoutěžit.

Zpomalením se však vůbec nezdržovala kovbojská dvojice Maty Kubias a Eliška /Stáj Kubias/ jízda byla rychlá jako vítr a co na to vítěz?: "...no, já opravdu moc nejezdím, asi tak jednou za rok a to bylo zrovna dnes :-) a hned z toho bylo vítězství, měl jsem hodně štěstí!" Nezbývá než gratulovat :-)! Druhé místo si odnesl druhý z úspěšného rodinného klanu Kubiasů - Pepík s Eliškou, mimo jiné vodička maminka Kubiasová byla za mamku zaječiči, což mi uniklo a moc mě to mrzí :-) obvzláště, že jsem neviděla ty správňácké zajíčkovské kalhoty na kšandy :-) třetí místo získala milá čertička Eliška Křivková na Zuzance /JO TJ Primátor/  - Eliško, doufám, že jsi Zuzance odpustila ty dva pády v závěrečné soutěži, ona si asi myslela, že jde také za nějakou masku - nejspíše za divokého mustanga :-)


Nej maskou v Andělském parkuru 50 cm byl vyhlášen anděl Leošek Černohorský :-) ... myslím, že oprávněně - protože ze správného kluka rošťáka udělat anděla, to musela být děsná dřina :-)


Co se týče sportovní stránky, prvenství patřilo v parkuru 50 cm /z peletonu 30 závodníků/ Zuzce Hegerové s Tajgou /JK Skrovnice/. Z 21 čistých dvojic v rozeskakování si druhé místo přihrála na svoji stranu další z rodu Kubiasů  - nejstarší Anežka Kubiasová s Gasy /Stáj Kubias/, třetí místo patřilo andělské čertici nebo čertí andělici :-) Aničce Slušné se Zuzankou /JO TJ Primátor Litomyšl/. 4. místo si odnesla při svém premiérovém startu Eliška Vítková s Midnight Star Princ /Stáj Puchlovice/


Nej maskou v parkuru 70 cm byla vyhodnocena Červená Karkulka Vendy Cachová, která ale po ztrátě čepečku a košíčku byla překřtěna, Karkulko odpusť :-), na šenkýřku z Bierfestu :-). Čertovská sedmdesátka měla svoji vítězku v podobě Terezky Lipavské s Rozárkou /JK Sloupnice/ z druhého místa se radovala domácí stáj díky Aničce Spirmanové se Sefi /JK Hřebčín Suchá/ na bronzovém stupínku opět sklízela ovoce Zuzka Hegerová tentokrát se svojí druhou kobylkou Sakurou /JK Skrovnice/


Vánoční soutěž pro rodiče a jejich děti měla na startovní listině spoustu adeptů na vítěze. Jak jsem zaslechla většinou dostali rodiče od svých dětí jasné instrukce: "Mami či tati, RYCHLE UTÍKEJ!!!" Nejrychleji utíkala dvojicce JAK JINAK než ze slavného rodu kovářského - Anežka a mladý žokej :-) Pepík Kubias. Sice nám není znám rodičovský ani sourozenecký vztah :-), ale na 2. míste byla dekorovaná dvojice Zuzka Hegerová a Monika Moosingerová /JK Skrovnice/ Stejně laděná dvojice Klárka Střasáková s Aničkou Slušnou si dojely po řadě nelehkých úkolů pro 3. místo. Bezva parťácký výkon podala i dojice kluků Černohorských na 4. místě, stejně jako na 5. místě Kubiasovi - Pepík s maminkou.


Milulášská besídka začala s mírným zpožděním, to asi proto, že čert ještě rychle mazal do pekla, aby si vzal pořádný neděravý pytel na malé lumpíky :-) a že jich na Suché bylo :-))) myslím, že celkem osm hříšníků bylo vyexpedováno expresní službou přímo do čertovské nápravovny :-) Ale jak jsme byli svědky, k nápravě došlo ve většině případů již na místě - slibovalo se: zdravení, uklízení, učení se a taky nepraní se se sourozenci :-) ... Na druhou stranu bylo velmi milé, že Mikuláš měl pro děti i mnoho pochval a také samožřejmě i Mikulášskou nadílku!

Besídku jsme tradičně zakončili společnou písníčkou a myslím, že u nyní se všichni těšíme na příští Mikulášskou :-)!

Všem dětem i rodičům přejeme krásný předvánoční čas a při dalších akcích se budeme těšit na viděnou! :-)

Kompletní fotogalerii z akce najdete na www.fotokamenik.com


Vloženo 4.12.2011 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz