MIKULÁŠSKÁ VESELICE

Tradičním zakončením Jezdeckých her je každoročně Mikulášská veselice v maskách. Tentokrát padlo sobotní datum na opravdového Mikuláše. Děti si pro tuto příležitost připravily krásné převleky - na koních a ponících se proháněli čarodějnice, čerti, andělé, indiáni a byla tu dokonce i jízdní policie a samozřejmě k vidění byly i další krásné pohádkové postavičky.

Z výsledků Mikulášské jízdy zručnosti měla určitě největší radost babička Lída Tmějová, protože zvítězila její vnučka Terezka Bučková na Jamesovi s vydatnou pomocí vodiče "sprintera" Jiříka Tměje. Druhé místo získala Adélka Švoncová a Sendy /JK A+L Machoých/ před mušketýrem Jiříkem Vaňkem na Safírovi /JK Sloupnice/. Z řady překrásných masek vybrali diváci jednoznačného vítěze: Kačenku v podání Moničky Veselé, která u každého diváka vymalovala úsměv na tváři.

Vítězem parkur do 50 cm se stal mezi 16 dvojicemi Matěj Havran s Moikem /JK Janov/, tentokrát bych usoudila, že masku měl Moik, protože jindy čertovský poník byl zcela andělský :-). Stříbrnou pozici si vykouzlila pěknou jízdou čarodějka Kája Meixnerová s Jiskrou před jízdní policistkou Aničkou Spirmanovou s Nickem /obě JK Hřebčín Suchá/. Cenu pro nejhezčí masku si odnesla Natálka Moravcová alias Josef Váňa. 

Parkuru 70 cm vládl trpaslík Dřímal Lucka Šrámková na Seině /JO TJ Primátor/, čertovsky dobře se vedlo pekelnicím - Lindě Sokolové s Lili /JK Hřebčín Suchá/ - druhé místo a Klárce Střasákové s Járou /Stáj Střasáková/ na třetí pozici. A nejhezčí maska? Pipi Dlouhá Punčocha v podání Vandy Tmějové.

Program vygradoval poslední soutěží - Pro rodiče a děti  

Ve zkratce :-) 

nejmladší jezdkyní byla Kája Korábová (2 roky) ve dvojici s maminkou Laďkou, nejelegantnější dvojicí byly bezesporu Jana a Spiderman Nikolka Tivodarovi, největší radost měli ze sehraného výkonu mamka Magda a dcera Magda Peterkovi, nejobdivovanější dvojicí byli indiáni Mundilovi - Velká Voda :-) Michal a Malý Svištík Luky, když Michal absolvoval na Bastienovi nemalý parkur bez sedla. Nejnižší věkový průměr měla známá dvojice Pipilota Vanda a Jiřík Tmějovi, kteří na čas soutěže uzavřeli sourozenecký mír :-) nejsehranější dvojicí byla Klárka a Leona Střasákovi (zlato), nejkrásnější nohy měla bezesporu Sněhurva v podání Ondry Šrámka startující ve dvojici se sestrou Dřímalem Luckou (stříbro), zajisté nejstylovějším jezdcem byl Hozík Skřivan na Čendovi  v doprovodu četice Elišky, určitě nejrychlejší sprint do cíle měli mechanik stáje F1 Tomík a Eva Plchovi, jedním z nejmladších samostatných jezdců byla Anička Horáčková jedoucí s maminkou Blankou, no a já jsem nejšťastnější, protože si Jiřík zapíchl na nástěnku mezi samé obrázky aut svoji první stužku :-)

K Mikulášské veselici neodmyslitelně patří i Mikulášská besídka s nadílkou. Mikuláš prolistoval dětskými hříchy, které se za celý rok nahromadily a kromě klasických hříchů jako: neuklízí si po sobě, odmlouvá, nechce se učit se přidaly i novodobé nešvary - dívá se moc na TV, hodně času tráví na PC a používá nevhodná slova :-),  ale všechny děti čertovi slíbily, že sjednají nápravu :-), proto si zasloužily od anděla sladkou nadílku a to dokonce i v podobě velikého dortu.

Předvánoční čas by měl být určitě o radosti a nejlépe, když je na tu radost hodně kamarádů a to se nám doufám, podařilo :-)

Za pořadatele i všechny účastníky Jezdeckých her v roce 2009 děkujeme rodině Meixnerových za jejich milou podporu nejmladší jezdecké kategorie.

Za Stáj Manon Vám přejeme klidný předvánoční čas, strávený v kruhu svých nejbližších. 

Foto z akce brzy nejdete na www.fotokamenik.com

Vloženo 12.12.2009 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz