Mirka Skřivanová bronzová z finále Dance and Jump Czech Junior Cup 2010

Ve finále počtvrté zvítězil A. Opatrný, druhý skončil Jiří Papoušek, třetí L. Jandourek a čtvrtá Barbora Tomanová. Finále probíhalo za deštivého počasí, ovšem přesto panovala na opracovišti, jako každý rok, dobrá nálada a zase se vtipkovalo na úkor startujících dvojic. Nejvíce ohlasů samozřejmě bezkonkurenčně získal Help, od něhož se očekávalo, že bude nejproblémovějších koněm. S ním chyboval dokonce i jeho jezdec, Jiří Papoušek, na posledních dvou skocích. S dvěma jezdci však dokončil Help čistě - s A. Opatrným a L. Jandourkem. Druhým nejproblémovějším koněm finále byla Jandourkova Philadelphia, se kterou ani sám Ludvík nešel čistě (4 tr. b.). To se podařilo jenom Jiřímu Papouškovi, takže se 12 tr. b. obsadil celkové druhé místo. Nejnapínavější byl poslední start A. Opatrného právě s touto klisnou. Tento jezdec měl totiž do té doby čisté konto, ovšem s touto bělkou chyboval třikrát! Jestliže by shodil i počtvrté, stal by se vítězem J. Papoušek, před kterým byl pouze Careful FJ. S ním absolvoval podle očekávání bez chyby. Careful FJ měl na kontě pouhé čtyři trestné body za celé finále (na triplbaru chyboval L. Jandourek) a stal se tak jeho čtyřnohým vítězem.

Vítězem finále Dance and Jump Czech Junior Cup se stal pro rok 2010 Jakub Ludvík před Barborou Tomanovou a Miroslavou Skřivanovou. Napínavé rozeskakování mezi dvěma účastníky začínala B. Tomanová s Clarkem, odvážná jízda až do posledního skoku vypadala vítězně. Tam bohužel Clark při odskoku uklouzl a musela najet ještě jednou. Dokončila s 8 tr. b. na překážkách a 4 tr. body za překročený čas, a neboť Jakub Ludvík mohl jet klidně, chyboval pouze jednou a zvítězil. Třetí umístěná Miroslava Skřivanová měla na finále k dispozici Callistu a celkově z obou kol měla pouze jeden trestný bod za čas ve druhém kole.

 

Vloženo 28.9.2010 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz