Mistrovství Východočeské oblasti - neděle 29.9.2019

Druhý závodní den na Suché zahájila soutěž Pony handicap „ZLP“ na limitovaný čas. Nejnižší odchylku od limitu a bezchybný výkon předvedla Anna Balcarová a Pepi 2 (JK Isabel).

MVČO jezdců 8-13 let na pony do 135cm v soutěži „ZLP“ přineslo vítězství a zlatou medaili Kristýně Přikrylové v sedle Dollom Cassino (JO Albert Stolany), jelikož dokončila základní parkur i rozeskakování bez zaváhání a v nejrychlejším čase. Pomalejší byla Lucie Kodytková a Taylor 2 a získala tak stříbrnou medaili. Bronz ukořistila Agáta Lagronová a Mezennest´s Ramona.

Následovala soutěž „ZLPB“ MVČO jezdců 8-12 let na pony 136-148cm, kde si pro zlatou medaili dojela Daniela Nosálová a Jessika 5 (Stáj Ježkovice). Jejich výsledek byl nejrychlejší a bezchybný v základním parkuru i rozeskakování. Stříbrná medaile putovala k Emě Štěpánkové a Leny Gold K, bronz brala Nikola Bártová a Kuba 3.

Desátou soutěží dle rozpisu byl Pony handicap „LP**“ a MVČO jezdců 13-16 let na pony do 148cm. Zlaté umístění na výsledkovou listinu zapsala Anna Dubová a Inge 1 reprezentující JK Pablo Slatiňany. Stříbro putovalo do rukou Josefa Kubiase v sedle Braxe, bronz ……

Parkur stupně „Z“ na limitovaný čas dopadl nejlépe pro Danielu Kmoníčkovou s Diou Kinskou (JS Damiss), která se odchýlila od limitovaného času o 0,4 sekundy.

Národní pohár ČJF v parkurovém skákání na styl kategorie B dětí a juniorů na velkých koních zajela nejstylověji Eva Wurzová v sedle Danilly (Bubák Group), jejich stylová známka 9.0 byla nejvyšší udělenou známkou dne. Velice pěkně se prezentoval Tomáš Hrbáček v sedlech svých dvou koní May 1 a Afrika, jelikož obsadil druhou i třetí příčku v soutěži se známkami 8.7 a 8.5.

Druhé kolo MVČO družstev bylo tradičně divácky velmi atraktivní a nechybělo hlasité povzbuzování jezdců v kolbišti z přilehlých ochozů. Po prvním kole nastupovalo do soutěže družstvo Jezinky pana Tměje z výhodné pozice – s bezchybným kontem. V druhém kole inkasovali v konečném součtu 4 trestné body a tento výsledek stačil na stříbrnou pozici. Se stejně výhodnou pozicí nastoupilo do druhého kola družstvo Pretty Woman ve složení Adéla Bergerová, Aneta Dohnalová, Petra Hátlová a Klára Šulcová – dámy zvládly parkury bez zaváhání a zaslouženě tak na krk pověsily zlaté medaile. Stupně vítězů doplnilo družstvo Sněhurka a tři trpaslíci (Ervín Perthen, Kateřina Perthenová, Eva Perthneová, Nikola Bártová).

Nejvyšší soutěží nedělního programu byl parkur s handicapem „L*“ a „L**“ na čas. Ten měl nejrychlejší Jiří Skřivan v sedle Heddy.

Vloženo 29.9.2019 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz