Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
www.stajmanon.cz
  • |
  • Česky
  • |
  • English
  • |
  • Deutsch
  • |

Nejlepší jezdci celoročních soutěží - Šárka Mikešová, Anička Slušná a Denča Menšíková

I když předpověď na sobotu nebyla úplně uplakaná, v noci před hrami jsem se několikrát vzbudila a vždy s hrůzou zjistila, že vydatný déšť z večera na intenzitě neubírá a bohužel, stejné to bylo i ráno … a to znamenalo, že vše co bylo nachystané venku na kolbišti, nevyužijeme. Nakonec jsem ale večer po ukončení her musela uznat, že počasí bylo moudřejší než my. Soutěže byly totiž bohatě obsazené a spolu s vyhlašováním se program protáhl až do půl osmé. Kdybychom museli v podvečer připravovat halu na dokončení soutěží, program by se ještě o pěknou chvíli prodloužil.

Na hrách jsme opět viděli několik premiérových startů jezdců i koníků. Mezi  ty čtyřnohé patřili útěchovští  Citronek a Lája, Kýškovic Málinka, Hornišrů Nessík a Nemo, Nickův nový přírůstek Patriot, Martinky /maminky :-)/ Fargo, karlenská Zlatexa, Lorys, Sofi atd. Premiérové a také velmi hezké výkony jsme mohly vidět od Barči Benešové, Lucky Hornišrové a jejího brášky Filipa, Barči Křivské,  Evči Divácké, Aničky Purkertové atd.
První soutěž Jízdu zručnosti si s gustem užila Šárka Mikešová s Karlen Czek Creek /Hřebčín Karlen/, po rychlém a bezchybném výkonu si dojela mezi 33 dvojicemi pro zlato. Druhý umístěný byl Pepča Slavíček s Čertem /Stáj Čánka/ , a vy to jistě víte - Pepča je mladším bratrem úspěšné jezdkyně Magdy Slavíčkové, stříbrné z Dětského skokového poháru 2013. Takže se můžeme těšit na další sportovní útok sourozenců - teď mě napadlo, že uděláme nějakou soutěž pro sourozenecké dvojice :-) a že by jich bylo / Slavíčkovi, Mikešovi, Nosálovi, Kýškovi, Hornišrovi, Severovi, Machačovi, Slušní, … ! Mimo jiné Pepča má taky bezva kámoše Miloška Nosálovýho. Když se totiž Pepča nutně potřeboval vysoukat na ohrazení haly, pro lepší výhled, ze spodu ho do té výšky s vypětím sil obětavě tlačil právě Milošek se slovy: „Lez, ty hochu zlatej!“ :-) Kluci, myslím, že jste správná dvojka, že jo?

 


Tak, vraťme se k dalším umístěným. Bronzová byla Kateřina Holá s Oskarem /JK Padlý Kvítek/, čtvrté místo si odnesla Terezka Škopková s Janečkem /JK Orličky/ a páté místo bratranec Aničky Siatkové Filip Hornišr, taktéž v sedle Janečka. Janečku jsme moc rádi, že ušetřil své jezdce svých vybroušených kreací :-)
Ač se to zdá nemožné, Šárka Mikešová s Karlen Czech Creek proměnila i svůj druhý start v jízdě zručnosti se skoky opět ve vítězství. O 9 desetin delší čas měla druhá umístěná útěchovská Verča Severová s Kijou /Kija prostě nezklame :-)/ O druhé místo svedla boj i Lucka Hornišrová s Nessem /JK Orličky/ bohužel o neuvěřitelných 00:00,1 byla odsunutá na třetí pozici. Ze čtvrtého místa měla určitě radost Lenka Kýšková se Sašou /Bzince pod Javorinou/ a zelená kokarda zdobila Lucku Vašátkovou s Oscarem /JK Padlý Kvítek/.
Taky jsme se shodly, kolik krásných poníků se na hrách sešlo, dokonce jednu chvíli málem došlo na hlasování o Sympaťáka či krasavce her, ale nakonec jsme musely uznat, že jsou všichni hrozně roztomilí a vítězství patří všem  :-)
V parkuru 40 cm se na startu sešlo 25 dvojic, vítězstvím nás moc potěšila zástupkyně domácího jezdeckého klubu Nikolka Tivodarová s Indiánem /JKHS/, pro druhé místo si dojela osvědčená kvalita - Kija s Verčou Severovou /JK Útěchov/ a do třetice skvěle tento den bodovala Šárka Mikešová s Karlen Czech Creek. S novou posilou Lájou se na 4. místo probojovala Kristýnka Benešová /JK Útěchov/, pátá byla dekorovaná po pěkném výkonu Martinka Habětínová s bělouškem Fargo /JK Plchovice/. Na tomto místě musíme také moc pochválit Elišku Petrusovou se Šimličkou /JK Sloupnice/ za její první, krásně zajetý parkurek. Eli, jsi bourák!
Hezkým zpestřením byla po parkuru 40 cm pejsková jízda zručnosti. Celkem se nahlásilo 11 dvojic, výkony byly velmi vyrovnané a vodiči se vrhaly do závodu s maximálním nasazením. Obzvlášť vítězná Eliška Skřivanová s Cony - malá Conča byla opravdu stylovou skokankou, o to méně měla pochopení pro rychlý pohyb, s tím si ale Eli hlavu moc nelámala :-D. Druhý doběhl do cíle Pepča Slavíček s Píďou a třetí Anička Slušná a boxerkou Pastelkou. Bylo to milé zastavení a my jsme měli možnost vzdát hold všem pejskům, kteří mají úplně jiné zážitky než ostatní pejskové „normálních“ páníčků :-) Takové lonžování či skákání kolmáčků a oxerů, taky triplebarů a vodních příkopů, nesmíme zapomenout také na vybírání z pacek, bandážování a hřebelcování - o to vše je běžný pejsek ochuzen … chudák :-)
Po parkuru 40 cm přišlo na řadu slavnostní vyhlášení celoroční soutěže:

PONY POHÁR 2013/Jízdy zručnosti + parkur 40 cm/
1. Šárka Mikešová /Hřečín Karlen/, 2. Verča Severová /JK Útěchov/ 3. Anička Drdlová /JK Kunčina/

Ono se řekne VYHRAJ! Ale to není žádná procházka růžovým sadem. Jen si představte, 25 dvojic na startu, z toho jako na potvoru samé šikovné děti na šikovných konících či ponících a všichni chtějí vyhrát! A že je mít lepší velkého koně, protože má delší nohy? OMYL, ty malé hadimršky dokážou neuvěřitelné věci :-)
V sobotním parkuru 60 cm, postoupilo do rozeskakování dokonce 20 dvojic! A teď babo raď!  Chceš vyhrát? Tak riskuj - ale bacha, kdo chce moc, nemívá nic! A teď si vyber :-)! Vítěz si musí zvolit tu nejlepší taktiku - dobrý cval + promyšlené nájezdy + přesvědčení, že to dokáže :-) a nesmíme zapomenout - štěstí přeje připraveným!  Zkrátka být dekorovaný na 1. místě není jen tak! A my teď tedy s obdivem smekáme před vítězem parkuru 60 cm Leoškem Černohorským na Sissi Dona /Stáj Černohorský/, samozřejmě i druhou Anežkou Mikešovou s Moorkieker Goya / Hřebčín Karlen/ a třetí Bárou Benešovou a Žillien /JO Černík/. Čisté a rychlé byly na dalších místech i Andrea Procházková s Elizabeth /Stáj Černohorský/ a Magda Slavíčková s Čertem /Stáj Čánka/.
V osmdesátce potvrdila Magda Slavíčková s Bleskem /Stáj Čánka/ svým prvenstvím to, že pokud má váš soupeř ponyka :-) musíte být na pozoru /dokonce i ve vyšších soutěžích/ :-) Magda za sebou nechala v rozeskakování, kromě jednoho poníka, 12! velkých koní.  Ke konci startovního pole měla k vítězství hodně blizoučko Anička Horáčková s Neri Secret /JK Vysoké Mýto/, ale nakonec výsledek stačil o 00:00,1 na druhé místo. Velmi pěkným dojmem působil na třetím místě Calibo Z s Pavlou Benešovou /JK Vysoké Mýto/. Čtvrtá byla domácí Denča Menšíková s Eliotem /JKHS/, pátá pak Anička Slušná s bezva poníkem Nikitou /Stáj Slušný/. Těmito výsledky se ukončil souboj o co nejlepší umístění v Dětském skokovém poháru 2013:

NEJLEPŠÍ JEZDCI DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2013 /parkur 60 + 80 cm/
1. Anička Slušná, 2. Magda Slavíčková, 3. Leošek Černohorský a Terezka Stráníková

Závěrečnou tečkou byl parkur 90 cm. Já vlastně ani nevím v kolik začal :-), pak už jsem se raději na mobil nedívala :-), ale myslím, že poslední parkur probíhal pohodově, vlastně bych řekla, že měl výbornou atmosféru … zde jistě stojí za zmíňku i práce DJky ... nikdo si určitě nevšiml, že jsem občas pustila fanfáru v naprosto nevhodný okamžik :-)
Poslední soutěž si vyhrála bronzová z mistrovství české republiky v drezuře pony Terezka Lipavská s krásně vystajlovanou Rozárkou /JK Sloupnice/, která se ve formě vrátila po větší zdravotní přestávce. Myslím, že se v devadesátce poprvé představila i Anička Slušná s Nikitou /Stáj Slušný/ a hned jsme této jezdkyni mohly gratulovat k druhému místu. Bronzová příčka patřila po stylové jízdě Elišce Jíšové v sedle Primuse /JKHS/.

CELOROČNÍ SOUTĚŽ  - NEJLEPŠÍ JEZDCI POHÁRU STÁJE MANON 2013 /parkur 90 cm/:
1. Denisa Menšíková /JK Hřebčín Suchá/, 2. Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/, 3. Jiří Skřivan ml. /Stáj Manon/

Srdečně gratulujeme všem zúčastněným dvojicím, věříme, že máte ze svých umístění radost! Na závěr patří naše velké poděkování Jezdeckým potřebám Mauricio - Radkovi a Báře Zajícovým za podporu celoročních soutěží pro děti, děkuji také neúnavné Magdě za velmi milý slovní doprovod a rozhodování a Honzíkovi za bezvadnou hudební kulisu. Stejně tak děkujeme všem zúčastněným týmům, za zájem o naše akce, pro nás to byla radost a krásný pocit, že jsme zde mohly přivítat tolik šikovných dětí. Rádi se budeme se těšit na další jezdecká setkání!

 

Vloženo 23.9.2013 ... zpět

Sdílet na Facebooku vytisknout
koně na prodej

naši partneři

Národní sportovní agentura Energys Kentaur Jezdecký klub Hřebčín Suchá Město Litomyšl Pardubický kraj

náhodný obrázek z naší fotogalerie


odkazy

Asociace Český skokový pohár Česká jezdecká federace JEZDECTVÍ Equichannel - Český server, který se věnuje výhradně koním Svaz chovatelů českého teplokrevníka Stránky o koních a přírodě Jezdci Jezdci v gala FEI
Aktuality | Penzion Jízdárna Suchá | Akce 2024 | Výsledkové listiny | Služby | Koně na prodej | Testační odchovna hřebců | Pobyty 2024 | Prázdninové kurzy | Jezdecká škola | Fotogalerie | Stáj Manon | Úspěchy | Jiří Skřivan | Kontakt

design: dobrá grafika, php, database, xhtml, css: any code