Nejlepší jezdci celoročních soutěží - Šárka Mikešová, Anička Slušná a Denča Menšíková

I když předpověď na sobotu nebyla úplně uplakaná, v noci před hrami jsem se několikrát vzbudila a vždy s hrůzou zjistila, že vydatný déšť z večera na intenzitě neubírá a bohužel, stejné to bylo i ráno … a to znamenalo, že vše co bylo nachystané venku na kolbišti, nevyužijeme. Nakonec jsem ale večer po ukončení her musela uznat, že počasí bylo moudřejší než my. Soutěže byly totiž bohatě obsazené a spolu s vyhlašováním se program protáhl až do půl osmé. Kdybychom museli v podvečer připravovat halu na dokončení soutěží, program by se ještě o pěknou chvíli prodloužil.

Na hrách jsme opět viděli několik premiérových startů jezdců i koníků. Mezi  ty čtyřnohé patřili útěchovští  Citronek a Lája, Kýškovic Málinka, Hornišrů Nessík a Nemo, Nickův nový přírůstek Patriot, Martinky /maminky :-)/ Fargo, karlenská Zlatexa, Lorys, Sofi atd. Premiérové a také velmi hezké výkony jsme mohly vidět od Barči Benešové, Lucky Hornišrové a jejího brášky Filipa, Barči Křivské,  Evči Divácké, Aničky Purkertové atd.
První soutěž Jízdu zručnosti si s gustem užila Šárka Mikešová s Karlen Czek Creek /Hřebčín Karlen/, po rychlém a bezchybném výkonu si dojela mezi 33 dvojicemi pro zlato. Druhý umístěný byl Pepča Slavíček s Čertem /Stáj Čánka/ , a vy to jistě víte - Pepča je mladším bratrem úspěšné jezdkyně Magdy Slavíčkové, stříbrné z Dětského skokového poháru 2013. Takže se můžeme těšit na další sportovní útok sourozenců - teď mě napadlo, že uděláme nějakou soutěž pro sourozenecké dvojice :-) a že by jich bylo / Slavíčkovi, Mikešovi, Nosálovi, Kýškovi, Hornišrovi, Severovi, Machačovi, Slušní, … ! Mimo jiné Pepča má taky bezva kámoše Miloška Nosálovýho. Když se totiž Pepča nutně potřeboval vysoukat na ohrazení haly, pro lepší výhled, ze spodu ho do té výšky s vypětím sil obětavě tlačil právě Milošek se slovy: „Lez, ty hochu zlatej!“ :-) Kluci, myslím, že jste správná dvojka, že jo?

 


Tak, vraťme se k dalším umístěným. Bronzová byla Kateřina Holá s Oskarem /JK Padlý Kvítek/, čtvrté místo si odnesla Terezka Škopková s Janečkem /JK Orličky/ a páté místo bratranec Aničky Siatkové Filip Hornišr, taktéž v sedle Janečka. Janečku jsme moc rádi, že ušetřil své jezdce svých vybroušených kreací :-)
Ač se to zdá nemožné, Šárka Mikešová s Karlen Czech Creek proměnila i svůj druhý start v jízdě zručnosti se skoky opět ve vítězství. O 9 desetin delší čas měla druhá umístěná útěchovská Verča Severová s Kijou /Kija prostě nezklame :-)/ O druhé místo svedla boj i Lucka Hornišrová s Nessem /JK Orličky/ bohužel o neuvěřitelných 00:00,1 byla odsunutá na třetí pozici. Ze čtvrtého místa měla určitě radost Lenka Kýšková se Sašou /Bzince pod Javorinou/ a zelená kokarda zdobila Lucku Vašátkovou s Oscarem /JK Padlý Kvítek/.
Taky jsme se shodly, kolik krásných poníků se na hrách sešlo, dokonce jednu chvíli málem došlo na hlasování o Sympaťáka či krasavce her, ale nakonec jsme musely uznat, že jsou všichni hrozně roztomilí a vítězství patří všem  :-)
V parkuru 40 cm se na startu sešlo 25 dvojic, vítězstvím nás moc potěšila zástupkyně domácího jezdeckého klubu Nikolka Tivodarová s Indiánem /JKHS/, pro druhé místo si dojela osvědčená kvalita - Kija s Verčou Severovou /JK Útěchov/ a do třetice skvěle tento den bodovala Šárka Mikešová s Karlen Czech Creek. S novou posilou Lájou se na 4. místo probojovala Kristýnka Benešová /JK Útěchov/, pátá byla dekorovaná po pěkném výkonu Martinka Habětínová s bělouškem Fargo /JK Plchovice/. Na tomto místě musíme také moc pochválit Elišku Petrusovou se Šimličkou /JK Sloupnice/ za její první, krásně zajetý parkurek. Eli, jsi bourák!
Hezkým zpestřením byla po parkuru 40 cm pejsková jízda zručnosti. Celkem se nahlásilo 11 dvojic, výkony byly velmi vyrovnané a vodiči se vrhaly do závodu s maximálním nasazením. Obzvlášť vítězná Eliška Skřivanová s Cony - malá Conča byla opravdu stylovou skokankou, o to méně měla pochopení pro rychlý pohyb, s tím si ale Eli hlavu moc nelámala :-D. Druhý doběhl do cíle Pepča Slavíček s Píďou a třetí Anička Slušná a boxerkou Pastelkou. Bylo to milé zastavení a my jsme měli možnost vzdát hold všem pejskům, kteří mají úplně jiné zážitky než ostatní pejskové „normálních“ páníčků :-) Takové lonžování či skákání kolmáčků a oxerů, taky triplebarů a vodních příkopů, nesmíme zapomenout také na vybírání z pacek, bandážování a hřebelcování - o to vše je běžný pejsek ochuzen … chudák :-)
Po parkuru 40 cm přišlo na řadu slavnostní vyhlášení celoroční soutěže:

PONY POHÁR 2013/Jízdy zručnosti + parkur 40 cm/
1. Šárka Mikešová /Hřečín Karlen/, 2. Verča Severová /JK Útěchov/ 3. Anička Drdlová /JK Kunčina/

Ono se řekne VYHRAJ! Ale to není žádná procházka růžovým sadem. Jen si představte, 25 dvojic na startu, z toho jako na potvoru samé šikovné děti na šikovných konících či ponících a všichni chtějí vyhrát! A že je mít lepší velkého koně, protože má delší nohy? OMYL, ty malé hadimršky dokážou neuvěřitelné věci :-)
V sobotním parkuru 60 cm, postoupilo do rozeskakování dokonce 20 dvojic! A teď babo raď!  Chceš vyhrát? Tak riskuj - ale bacha, kdo chce moc, nemívá nic! A teď si vyber :-)! Vítěz si musí zvolit tu nejlepší taktiku - dobrý cval + promyšlené nájezdy + přesvědčení, že to dokáže :-) a nesmíme zapomenout - štěstí přeje připraveným!  Zkrátka být dekorovaný na 1. místě není jen tak! A my teď tedy s obdivem smekáme před vítězem parkuru 60 cm Leoškem Černohorským na Sissi Dona /Stáj Černohorský/, samozřejmě i druhou Anežkou Mikešovou s Moorkieker Goya / Hřebčín Karlen/ a třetí Bárou Benešovou a Žillien /JO Černík/. Čisté a rychlé byly na dalších místech i Andrea Procházková s Elizabeth /Stáj Černohorský/ a Magda Slavíčková s Čertem /Stáj Čánka/.
V osmdesátce potvrdila Magda Slavíčková s Bleskem /Stáj Čánka/ svým prvenstvím to, že pokud má váš soupeř ponyka :-) musíte být na pozoru /dokonce i ve vyšších soutěžích/ :-) Magda za sebou nechala v rozeskakování, kromě jednoho poníka, 12! velkých koní.  Ke konci startovního pole měla k vítězství hodně blizoučko Anička Horáčková s Neri Secret /JK Vysoké Mýto/, ale nakonec výsledek stačil o 00:00,1 na druhé místo. Velmi pěkným dojmem působil na třetím místě Calibo Z s Pavlou Benešovou /JK Vysoké Mýto/. Čtvrtá byla domácí Denča Menšíková s Eliotem /JKHS/, pátá pak Anička Slušná s bezva poníkem Nikitou /Stáj Slušný/. Těmito výsledky se ukončil souboj o co nejlepší umístění v Dětském skokovém poháru 2013:

NEJLEPŠÍ JEZDCI DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2013 /parkur 60 + 80 cm/
1. Anička Slušná, 2. Magda Slavíčková, 3. Leošek Černohorský a Terezka Stráníková

Závěrečnou tečkou byl parkur 90 cm. Já vlastně ani nevím v kolik začal :-), pak už jsem se raději na mobil nedívala :-), ale myslím, že poslední parkur probíhal pohodově, vlastně bych řekla, že měl výbornou atmosféru … zde jistě stojí za zmíňku i práce DJky ... nikdo si určitě nevšiml, že jsem občas pustila fanfáru v naprosto nevhodný okamžik :-)
Poslední soutěž si vyhrála bronzová z mistrovství české republiky v drezuře pony Terezka Lipavská s krásně vystajlovanou Rozárkou /JK Sloupnice/, která se ve formě vrátila po větší zdravotní přestávce. Myslím, že se v devadesátce poprvé představila i Anička Slušná s Nikitou /Stáj Slušný/ a hned jsme této jezdkyni mohly gratulovat k druhému místu. Bronzová příčka patřila po stylové jízdě Elišce Jíšové v sedle Primuse /JKHS/.

CELOROČNÍ SOUTĚŽ  - NEJLEPŠÍ JEZDCI POHÁRU STÁJE MANON 2013 /parkur 90 cm/:
1. Denisa Menšíková /JK Hřebčín Suchá/, 2. Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/, 3. Jiří Skřivan ml. /Stáj Manon/

Srdečně gratulujeme všem zúčastněným dvojicím, věříme, že máte ze svých umístění radost! Na závěr patří naše velké poděkování Jezdeckým potřebám Mauricio - Radkovi a Báře Zajícovým za podporu celoročních soutěží pro děti, děkuji také neúnavné Magdě za velmi milý slovní doprovod a rozhodování a Honzíkovi za bezvadnou hudební kulisu. Stejně tak děkujeme všem zúčastněným týmům, za zájem o naše akce, pro nás to byla radost a krásný pocit, že jsme zde mohly přivítat tolik šikovných dětí. Rádi se budeme se těšit na další jezdecká setkání!

 

Vloženo 23.9.2013 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz