Ohlédnutí za úspěšným 1. kolem jezdeckých her

To jsme teda pěkně vymrzli! První jezdecké hry, které se konaly 18.4.2015, byli asi nejchladnější, co pamatujeme… během dne mě několikrát napadlo, že jsme měli jezdit v hale, ale venku se parkury skáčou mnohem lépe, že jo?  – no, snad se nikdo nenachladl … třeba Karlík Novotný, který jel jízdu zručnosti jako první a cestou několikrát ztratil botu - taťka nevěděl co má chytat dříve - jestli Káju nebo botu :-), ale žádné začátky nejsou jednoduché. To ví i Barča Krejčířová, Sára Horáková nebo Milošek Nosál, kteří měli občas se svými poníky plné ruce práce, ale zvládli jste to ale nakonec bezvadně! Velkou kuráž předvedla i Danielka Nosálová, když se její  Blesk se rozhodl se v té zimě trochu běháním zahřát … je až neuvěřitelné, co tihle malí jezdci zvládnou …  vlastně se nedivím, protože kdo se pozorně díval, mohl vidět, že všechny spojoval velmi pěkný sed a to je základ úspěchu, ale i ostatní účastníci velmi pěkně seděli, to se musí nechat! Stejně tak jsme všichni obdivovali nejmenší slečny, které se pustili do nástrah jízdy zručnosti, asi nejmladší byla čtyřletá Nelinka Kodytková.

Naopak si myslím, že některé větší slečny šli s vodičem úplně zbytečně. Vodič by měl doprovázet jezdce, kteří doma jezdí ještě na lonži, jinak by měl vodič jít maximálně vedle koně a pomoci popř. při vedení koně přes křížek, když si jezdec ještě při skákání není tak jistý. Tak co s tím holky provedeme :-) ? Nejrychlejší tři jezdkyně jízdy zručnosti byli všechny ve světlomodrých barvách Vaškovic Farmy - hezké bundy, holky! S minimálním rozdílem byli jezdkyně dekorovány v tomto pořadí : 1. Verča Matějková - Dasty,  2. Žofča Kendrlová - Tonda a 3. Katka Šírová - Dasty.

Ač se to nezdálo, stačilo jet jízdu zručnosti se skoky pěkně pravidelně dopředu, ani nespěchat - no a nic nezkazit - a byli jste do 5. místa … jak jednoduché :-) , ale jen na první pohled, viďte? Tuhle soutěž mám moc ráda, děti musí před i po skoku ukázat, že jenom nesedí, ale že své koníky umí ovládat. Mistrovsky zajela tuto soutěž Maruška Slušná se Zuzankou /Stáj Slušný/, pěkně si s úkoly poradila na 2. místě i Lenča Kýšková se Sašou /JK Bzince pod Javorinou/a bronz si vyjezdila v této dovednostní soutěži Žofča Kendrlová s Tondou /Vaškovic Farma/.

Parkur 40 cm snad nepamatuje takovou účast, je vidět, že hodně dětí udělalo přes zimu kus práce a posunulo se zas o krok dál a to je dobře. Bylo i fajn, že některé děti využili vodiče - není kam spěchat a jak sama říkám, není těžké skočit skok - umění je koně mezi skokama /a ke skoku/ dobře vodit, tak proč si pro začátek nezjednodušit. Celkem z 27 dvojic 20 postoupilo do rozeskakování a zde nenašel přemožitele Viki Regnard s Kubou /TJ Podorlicko Letohrad/, druhé umístěné Katce Šírové s Dastym /Vaškovic Farma/chyběly na vítězství pouhé 0,2 vteřiny! S odstupem 7 vteřin získala bronz Klára Schwamennhoferová s Lindou /Zámecká stáj Luka nad Jihlavou/. Nejstylovější dvojicí byl oceněný Milošek Nosál a Lenka /Stáj Ježkovice/ a také gratulujeme Kristině Khalak a Elišce Nechvílové k pátečnímu úspěšnému složení ZZVJ.

Musím říci, že jste měli všichni moc hezky připravené koně, sladěný beránek s dečkou, čelenkou i nánosníkem či kamašema. Krásně zapletené koně - sladěné gumičky s věcma na koně nebo s vaším oblečením nebo všechno dohromady :-). Jste prostě hrozně šikovní!

Ve startovním poli parkuru 60 cm /20 startujících /opět dlouho vedl Viky Regnard s Kubou, nakonec však podlehl o 0,4 vteřiny rychlejší  Libušce Kýškové s Málinkou /JK Bzincepod Javorinou/, třetí dekorovanou byla Agátka Holánková a Lektor /Hřebčín Karlen/. Nejstylovější dvojicí byla vyhlášená Petra Kaplanová /JK Šťastný domov Líšnice/.

Jako první startovala v parkuru 70 cm Libuška Kýšková a opět potvrdila svoji převahu a dokonce dosáhla nejrychlejšího času v rozeskakování vůbec! Stříbrná byla za svůj nový klub startující Šárka Mikešová - Zlatexa /Stáj Vencl Přívrat/a nejúspěšnější trojici doplnila Pepča Veselá s Primusem /JKHS/ Za stylové předvedení byla oceněná Magda Slavíčková a Agdar /Stáj Dolly/.

Závěrečný parkur dne, chtěla jsem napsat vrchol sobotního dne, ale to byla zjevně jízda zručnosti :-) byl parkur ZZ - 80 cm. Tady se mohli konečně :-) radovat domácí, protože jako jediná základní parkur i rozeskakování zvládla bezchybně Dominika Tutschová s Primusem, před Magdou Slavíčkovou s Bleskem /Stáj Dolly/, ta v rozeskakování měla nejrychlejší čas, ale bohužel jednou chybovala. Třetí místo převzala Zdenka Bílá s Corinim /JKHS/ a tato dvojice byla zároveň vyhlášená i jako nejstylovější.

PONY POHÁR 2015 – 1. KOLO /jízdy zručnosti a parkur 40 cm/

1. Lenka Kýšková /Bzince pod Javorinou/, 2. Katřina Šírová /JK Vaškovic Farma/, 3. Anička  Dubová /JKHS/

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2015 – 1. KOLO /parkur 60 + 70 cm/

1. Libuška Kýšková /Bzince pod Javorinou/, 2. Bára Vávrová /JK Kunčina/, 3. Áťa Holánková /Hřebčín Karlen/

POHÁR STÁJE MANON 2015 – 1. KOLO /parkur 80 cm/

1. Dominika Tutschová /JKHS/, 2. Magda Savíčková /Stáj Dolly/, 3. Zdenka Bílá /JKHS/

První kolo jezdeckých her máme úspěšně za sebou, trochu jsme vymrzli, ale budeme doufat, že květen bude již sluníčkový :-). Her se celkem zúčastnilo 17 klubů, které skvěle fandily! Všem zúčastněným dvojicím moc gratulujeme za krásné výkony a také za to, jak se o své koníky dokážete hezky starat a jak jste je pěkně předváděli při soutěžích! Sportování by totiž mělo dělat stejnou radost nám i koníkům!

Děkujeme, že jste na Suchou zavítali a budeme se těšit na další setkání!

Vloženo 27.4.2015 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz