Pátek 3.6. Suchá ČSP

V pátek 3. června se zahajovalo již v osm hodin ráno soutěží Malé Túry - 115cm. Soutěž byla hodnocena na čas a měli jsme možnost vidět velmi rychlé výkony a boje o nejlepší umístění až do konce. Nakonec nejrychlejší a bezchybná byla Kristýna Nechanická sedlající Roulette 1 (Equest Club Čísovice). Druhá byla domácí Štěpánka Zavoralová a Simona 3, třetí Sandra Tomaidesová a Winndor (Sportovní stáj Exclusive Equestrian).

Kvalifikace Amateur Tour byla hned druhou soutěži na pátečním programu na Suché. Pouze šest dvojic dokončilo obě fáze parkur bez zaváhání. Zlatou příčku obsadila všetická dvojice Alžběta Ducká a Kira 3. Stříbro brala Dana Beranová v sedle Mozaiky (JK Hřebčín Suchá), pro bronz si dojela Leona Chladníčková a Cinderella Z (ESC Olomouc).

Do soutěže Střední Túry nastoupilo 97 dvojic. Nejlépe se umístila opět všetická dvojice - tentokrát Sergej Motygin a Extreme Chaos. Druhý byl Jan Zwinger sedlající Al Grannu (Stáj Zwinger), třetí Barbora Tomanová a Scarface (JK Dance and Jump).

O páté se zahajovala stylová soutěž - Czech Junior Cup, která se hodnotila na styl jezdce a byla rozdělena na dvě oddělení. Nejvyšší bodové ohodnocení, 9,0 bodů, za obě oddělení obdržela Kateřina Kučerová v sedle Jamese (Jump for joy), po právu tak zvítězila v oddělení A. Druhá byla Veronika Vacková a Gallery s 8,8 body (JK Vacek Bělá pod Bezdězem), třetí s 8,4 body Lucie Šrámková a Anja K Stromotiv (JK Čermná).

Oddělení B patřilo domácí dvojici – Jiřímu Skřivanovi mladšímu s Diusem, kteří si odvezli bodové hodnocení 8,9. Druhá s 8,7 body byla Adéla Bubeníková a Arosa (Stáj Urban), třetí Klára Kocumová a Lancer 1 (8,5 bodů; JK Kocum Klatovy).

Vloženo 3.6.2016 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz