Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • Deutsch
  • |

Jarní jezdecké závody pohledem Katky Návojové

Úspěšná Jarní cena na Suché

V Suché u Litomyšle dne 14.5.2011 proběhly druhé letošní oficiální skokové závody. Pořadatelskou stájí byl JK Hřebčín Suchá. Stavitelem parkurů byl Oldřich Sojka a sbor rozhodčích pracoval v čele s Jaroslavem Hupkou.

O závody byl skutečně velký zájem a prvotní počet přihlášených přes 180 startů byl značně navýšen na celkový počet 250. Na programu dne bylo celkem pět soutěží od stupňované obtížnosti do 100 cm až po soutěž S* s rozeskakováním. Závody se uskutečnily na kolbišti s kvalitním povrchem s geotextílií a stejný povrch se nacházel i na novém opracovišti.

První soutěž stupňovaná obtížnost do 100 cm byla příjemně postavena a splnila tak svůj účel, který byl především pro začínající jezdce či koně. Na start se postavilo téměř 50 startujících a s plným počtem dobrých bodů jich dokončilo 19. Soutěž o osmi překážkách bez kombinace vyhrála díky nejrychlejšímu času pravidelná účastnice veřejných tréninků Šárka Škodová na Sea Fire.

Dvojici se dařilo i v druhé soutěži "Z" s následným rozeskakováním. Mezi více jak 80 jezdci dokončili na šestém místě. Základní kolo překonalo celkem 27 dvojic bez trestných bodů, nulu v rozeskakování zopakovalo 17 jezdců. Nejrychleji zajela Anna Siatková s Kipem, avšak jedna chyba je odsunula na 18. pozici. Z prvenství se tak mohla radovat Nikola Prouzová a Sakura 1 /Jízdárna Jasmína/ před Petrou Pucherovou - Freka /Sáj Pucher Janov/ a Petrem Košínem na Sáře 29 /JK Hřebčín Suchá/.

Kvůli mnoha startujícím dvojicím byla následující soutěž ZL nakonec hodnocena na čas. Zde již bylo o něco více distancí. Souboj o vítězství zde svedlo více jak 60 jezdců. Nejrychlejší a bezchybnou trasu si naplánoval jezdec startující za pořadatelský klub Jiří Tměj na Ankara 2. I následující soutěž L** se hodnotila na čas. V ní se nejlépe představil vítěz Jiří Skřivan na klisně Afrodita 4. Jeho čas byl více jak o vteřinu lepší oproti druhému umístěné Kateřina Veselovské na Quatro 1. Třetí skončil Rudolf Doležal s koněm Apollo 4.

V poslední soutěži S* s rozeskakováním se představilo celkem 21 dvojic, z čehož čtyři jezdci postoupili do rozeskakování. Jiří Skřivan si s klisnou Kalisto zopakoval výhru z předchozí soutěže a překonal parkur rozeskakování bezchybně a v nejlepším čase. Druhý se značně pomalejším časem dokončil mladý jezdec Jakub Petrus na Timur. Třetí s jednou chybou v rozeskakování skončil Petr Kuba se Zankarou a čtvrtý byl opět Jiří Skřivan s Afroditou 4, který chyboval dvakrát.

Vydařené závody, kterým oproti loňskému roku přálo i počasí, budou vystřídány o tomto víkendu jezdeckými hrami pro děti, dále veřejným drezurním tréninkem dne 4.6. a o týden později 10-12.6 bude Litomyšl dějištěm kvalifikačního kola skokového poháru České pojišťovny.