Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Jezdecké hry 2011 - FINÁLE

Sobota 17. září 2011 byla v areálu Jízdárna Suchá věnována dětskému jezdeckému sportu. Za krásného počasí babího léta byli diváci svědky finálových Jezdeckých her se slavnostním vyhodnocením celoročních žebříčků. Připravený byl tradiční program - dvě jízdy zručnosti a čtyři parkurové soutěže od 40 do 90 cm, ve kterých měly děti ještě poslední možnost sbírat body do celoročních soutěží.

Králem první soutěže – jízdy zručnosti /20 účastníků/ byl snad nejmenší jezdec Pepík Kubias – Eliška /Stáj Kubias/, který o dvě vteřinky předfrčel Elišku Křivkovou na Zuzance /JO TJ Primátor/. Druhou princeznou na stupních vítězů byla Monička Veselá S Kačenkou /JK Sloupnice/, vedená svojí maminkou, kterou vždy obdivuji za velmi pěknou sladěnost jezdce i vodiče a hezky připraveného koníka. Nesmíme opominout pochválit ani vodiče, kteří jak je vidět, že na sobě neustále pracují. Jen já jsem neměla moc dobré časy... no, moje milé děti, lepší už to nebude :-) Velmi hezké a bezprostřední bylo dekorování této soutěže, kdy se díky mladšímu z kluků Řezíčkovic rozpoutala velká diskuse, kolik je komu let a bylo milé sledovat, jak se všichni s velkým zapálením zapojili (... tedy kromě náctileých :-))

Druhou soutěž, Jízdu zručnosti se skoky /31 startujících/, naopak ovládla zkušená jezdkyně Pavla Benešová, která šikovně provedla úkoly svého mladého pony Cari /JK Vysoké Mýto/, prvenství uhájila před tradičně rychlou jízdou Aničky Slušné se Zuzankou /JO TJ Primátor Litomyšl/, která neváhala procválat i slalom :). Bronzovou medaili dostal na krk nebojácný „mladý žokej :-)Pepík Kubias v sedle Elišky /Stáj Kubias/ - mimochodem, máš dobrou košili, Pepi a tu přezdívku Ti už hlasatelka Magda asi neodpáře :-)

Třetí soutěž, jejíž výsledky se společně s jízdami zručnosti, započítávaly do dětského Pony poháru 2011, přinesla prozatímní rekord ve své kategorii. Dokonce páté vítězství v řadě za sebou se podařilo v parkuru 40 cm /23 startujících/ získat Veronice Hrudové se Ságou z pořadatelského JK Hřebčín Suchá. 2. místo získala za svůj premiérový start na Suché Klárka Šulcová na Vendel In /JK Machov/. Pěkným parkurem si Pavla Benešová po předešlém vítězství s Carim připsala na své konto i třetí místo.

Svoji premiéru na parkuru 40 cm si zde úspěšně prožili Eliška Skřivanová a Leošek Černohorský, ten dokonce na velkém koni... ani jsme tomu nechtěly uvěřit, vždyť to bylo nedávno, co jsi taťkovi v Jízdě zručnosti dvakrát spadl a tati, aniž by si toho všiml, mazal na další úkol :-) ... Leošku tohle vůbec nečti, ale to já jen tak, že to nějak rychle letí :-)

... a když jsme u premiér, byly jsme moc rádi, že se na statovních listinách objevila nová jména - ze zástupců Stáje Machov, dámy mi to odpustí, nemohu nevzpomenout usměvavé a pohodové kluky Řezníčkovic,  nové tváře se objevili i u týmu Stáje Černohorských a Vaškovic Farmy a jasně že tu byla nově i starší ségra Pepči Kubiase,  na kterou jsi Pepi náležitě hrdý, viď? ... však ona na tebe taky!

„Zase nám to tu všechno vyhraješ, Ani :-)“ byla moje slova, když jsme se s Aničkou Šolcovou potkaly před zahájením parkuru 60 cm /27 startujících/, no a co myslíte – Anička s Ájou /Hippo Topol/ opravdu brala zlato :) S rozdílem půl vteřinky obsadila druhé místo Anežka Kubiasová v sedle Gasy /Stáj Kubias/, před další sympatickou dvojicí Šárka Černá – Moorkieker Gawain /Hřebčín Karlen/ (to jsme rádi, že jsme se už naučili jméno koníka bezchybně vyslovovat :-)

Anežka Kubiasová s Gasy /Stáj Kubias/ si po vzoru svého bratra dopřála také sladké vítězství. Mezi 17 dvojicemi zvítězila v parkuru 80 cm. Druhý nejrychlejší čas patřil v rozeskakování Vandě Tmějové s Danikou /JK Hřebčím Suchá/, kterou následovala Kateřina Šislerová – Heka /Stáj Pucher Janov/

Celodenní  program uzavírala skoková soutěž do 90 cm, ve které si 1. místo vybojovala, po smolném začátku, Anna Svobodová – Caribik z JK Hřebčín Suchá. Anička si vybrala svůj díl smůly hned při zahájení soutěže, když Caribik dal stopku, ještě než odskočil. Aničce jsme dali po pádu ještě jednu šanci, ale bez možnosti získání bodů do Poháru Stáje Manon. Škoda, bylo by to celkové 3. místo. I tak se ale Anička mohla radovat alespoň z vítězství v nejobtížnějším parkuru jezdeckých her. Na stupně vítězů ji doprovodily Vanda Tmějová - Danika /JK Hřebčín Suchá/ a na třetím místě Pavla Benešová na Mid Night Sun /JK Vysoké Mýto/.

A jak tedy celkově dopadly jednotlivé seriály závodů ?