Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

KMK v Suché úspěšné pro stáj JK Hapax

Během úterý 7. června 2016 se v areálu v Suché nedaleko Litomyšle uskutečnilo další kvalifikační kolo skokových Kritérií mladých koní. Úspěšný den má za sebou stáj Hapax s jezdci Kateřinou Mestenhauserovou a Karlem Polákem, kteří třikrát zvítězili…
Kateřina Mestnehauserová si připsala na konto hned dvě vítězství. Poprvé se radovala v druhé soutěži závodního dne, což byl parkur pro čtyřleté hřebce a valachy. Tam nejlépe předvedla koně Harco-N, když v součtu získala 25,2 bodů. Podruhé se této jezdkyni dařilo v sedle pětiletého Game Boye. V této kategorii s přehledem a velmi vysokým hodnocením zvítězili. Jako jediní během dne obdrželi známku nad 26 bodů a navíc měli na druhé místo více jak jednobodový náskok.
Do třetice se radovala JK Hapax díky Karlu Polákovi, když dobře předvedl svého svěřence Manasquan M Z a se ziskem 25,9 bodů si dojeli pro první příčku. Druhý v této kategorii skončil Marek Klus a koněm Carebis, kteří mají dosud v průběžném hodnocení nejvíce bodů na svém kontě. Marek Klus zároveň během dne přidal ještě dvě druhé místa, a to mezi pěti- i čtyřletými hřebci a valachy , a to konkrétně s koňmi Quincy 2 a Solidat.
Během úterý se uskutečnilo celkem šest soutěží. Zatímco zástupci JK Hapax ovládli všechny kategorie pro hřebce a valachy, mezi klisnami se pokaždé umístili na prvním místě jiní jezdci. Mezi čtyřletými klisnami se nejvíce dařilo Michalu Žilinskému s koněm Eigara (24,5), mezi o rok staršími klisnami se nejlépe předvedla Gina 11 vedená Jaroslavem Jindrou (25,2). Mezi šestiletými klisnami se pak nejvíce líbil výkon Lentilky 3 s Kateřinou Kubrickou (25,6).
Hodnotitelem tohoto kvalifikačního kola byl Jan Chýle. Kompletní výsledky naleznete na www.jezdci.cz