Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Mistrovství Východočeské oblasti - sobota 28.9.2019

Závody zahájila soutěž Hobby parkur do 80cm na limitovaný čas, ke kterému se nejvíce přiblížila Andrea Čudková a Vigoss (JS Slavíkov). Andrea startovala jako první ve startovní listině a její čas se žádné dvojici nepodařilo překonat.

Druhou soutěží byl parkur stupně „Z“ na limitovaný čas. Nejnižší odchylka od tohoto času bylo 0.06 setiny sekundy, a tento čas patřil dvojici Vladimíra Pechanová a Corlana (JS Pastviny Pilníkov).

Následovala první mistrovská soutěž – MVČO družstev první kolo na stupni „ZL“. Nejvíce se dařilo družstvu Jezinky pana Tměje a Pretty Woman, jejichž výsledky jsou po prvním kole bezchybné. V otevřené soutěži „ZL“ zvítězila Pavla Benešová v sedle Féé (JK Vysoké Mýto).

Na úrovni „L**“ se soutěžilo v MVČO žen a zároveň se jela soutěž i jako otevřená. Do rozeskakování postoupilo devět dvojic, nicméně žádná z dvojic, která se účastnila mistrovské soutěže, se nevyhnula zaváhání. Zlatou medaili z MVČO žen si tedy odvážela Anna Siatková a Kira (JK Orličky) s jednou chybou v rozeskakování a nejrychlejším časem. Stříbrnou medaili na krk pověsila Petra Poláčková, bronzovou pak Pavla Benešová. Jediná bezchybná dvojice v rozeskakování byla Vanda Tmějová a Haloma, zaslouženě tak zvítězila v soutěži otevřené.

MVČO jezdců do 25 se jelo na parkuru stupně „S*“. Vítězkou se stala a zlatou medaili si z tohoto mistrovství odvezla Vanda Tmějová v sedle Halomy, jelikož spolu s Jakubem Petrusem postoupila do rozeskakování a v tomto rozeskakování chybovala pouze jednou, kdežto Jakub dvakrát. Jakub Petrus si pověsil na krk hned dvě medaile – v rozeskakování měl dva koně, ale s druhým vzdal pokračování po dvou zaváháních.

Mistrovství VO v kategorii seniorů mělo rychlé rozuzlení – jedinou bezchybnou dvojicí základního parkuru byl Jiří Skřivan v sedle Flying Star a na domácí půdě se stal mistrem VČO. Stříbrnou medaili získala Štěpánka Zavoralová a Diabella, bronz Vladimíra Pechanová a Rosa-P.