Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Na Suché dvakrát jarně

28. dubna 2012 a 12. května 2012 se v areálu Jízdárny Suchá uskutečnily  oficielní jezdecké závody, kterým předcházela série hobby závodů. V prvním termínu zahájila celodenní program  hobby soutěž 70/80 cm, kterou využilo 30 startujících. První oficielní soutěž,  parkur Z  s následným rozeskakováním, patřil ze 61 dvojic Jakubovi Petrusovi - Resnet /JK Sloupnice/, stejným způsobem byla hodnocena i soutěž stupně ZL, kde nejlepšího výsledku dosáhl Jiří Skřivan s Uberlinou /Stáj Manon/. Hlavní soutěží prvních závodů byl parkur stupně "L" jedna hvězda, vítězkou se stala Stanislava Kopecká s Helia 1 /JO stáj Čistá Dvořák/.

Na rozdíl od prvních závodů nás čekala 12. května 2012 nepříliš optimistická předpověď počasí,  kdy po slunečních dnech přišlo prudké ochlazení s deštěm.  K opracování koní byla plně k dispozici  krytá hala, která alespoň částečně usnadnila účastníkům přečkat mokré dopoledne. Celkem bylo vypsáno pět skokových soutěží, tentokrát měl nejvyšší obtížnost parkur st. S dvě hvězdy. Program byl zahájen postupnou obtížností do 100 cm , kde se stal vítěznou dvojicí,  v poli 34 startujících, David Šubrt a Floris /Orling/, následovaný Martinem Dulínkem - Arwen a Ludmilou Zářeckou -Libero Laba 2 /JS Plundra/.  Nejpočetnější startovní pole měla soutěž stupně Z -  v konkurenci 56 dvojic zvítězil Jiří Tměj v sedle Žillien /JK Hřebčín Suchá/, před Renatou Czyžovou - Quatrnei /JS Plundra/ a opět Ludmilou Zářeckou - Libero Laba 2 /JO Dubicko/.  Do parkuru ZL se přihlásilo 53 dvojic, nejlépe se dařilo Rudolfu Doležalovi s Honey S /JK Hřebčín Suchá/ následovaný Annou Siatkovou - Kip /JK Orličky/ a Terezou Veselou - Cortina  /Jízdárna Kladno/.  Za umoudřeného počasí se odehrávaly dvě poslední soutěže,  v parkuru stupně L , který měl 39 účastníků, se o první tři místa podělili domácí jezdci v pořadí - Rudolf Doležal - Lara Croft, Michal Mundil -Agáta 1 a Jiří Skřivan - Dius.  Hlavní soutěží závodů byl vypsán parkur st. S dvě hvězdy . Po základním parkuru se z 16 dvojic kvalifikovala do  rozeskakování  pouze sedmička. Z vítězství se nakonec radoval poslední startující, zástupce stáje Hippo Topol Lukáš Sojka s Dumonem, druhé místo obsadil Michal Mundil v sedle Agáty 1. Třetí dekorovaný byl Rudolf Doležal - Actions Pride.

Další akcí v areálu Jízdárny Suchá budou 3. června 2012 drezurní jezdecké závody s úlohami P5, DU, DD, DJ, S0 a  JU. Závodům bude předcházet  26. května 2012 drezurní veřejný trénink se stejnými úlohami. Na obě akce vás srdečně zveme!