Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Říjnové závody Suchá 1.-2.10.2016

První říjnový víkend se v Suché u Litomyšle v areálu Jiřího Skřivana konaly poslední závody sezony 2016 a zároveň se rozdělovaly medaile OMVČO v kategoriích mladí jezdci, ženy, senioři, pony a novinkou pro tento rok bylo oblastní mistrovství v kategorii družstev.
Sobotní parkurové klání zahájil parkur s postupnou obtížností do 90cm, ve kterém zvítězila domácí Ivana Halvová s Quisanem. Následoval parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, ve kterém byla nejblíže limitu 64s Natálie Jiroutková a Zarani Elizabeth (Showpal Equiteam).
Třetí soutěží byl parkur stupně „ZL“, otevřená soutěž a zároveň první kolo družstev. Dvě družstva z osmi celkových dosáhla po prvním kole na čisté konto – Ciprovy Rock n´Rollky (Vladimíra Pechanová, Vladislava Ciprová, Edita Jerie, Adéla Bergerová) a  družstvo Z Valdštejnské obory (Petr Vančura, Václav Mládek, Aneta Bartková, Gabriela Slavíková). Na třetí místo se po prvním kole usadili Puberťáci ve složení Jiří Skřivan ml., Pavla Benešová, Denisa Menšíková a Lucie Šrámková, kteří měli ve výsledku jednu chybu (4. tr. body).
V otevřené soutěži „ZL“ zvítězila domácí Dana Beranová a Mozaika B.
Na parkuru „L**“ se v mistrovské soutěži utkaly jezdkyně v kategorii žen o medaile z OMVČO. Pouze dvě dokázaly překonat nástrahy parkuru Romana Falty bez chyb a postoupit do rozeskakování. Obě chybovaly, ale rychleji v cíli byla Štěpánka Zavoralová v sedle Antey I (JK Hřebčín Suchá) a pověsila si tak na krk zlatou medaili. Druhá dokončila Lucie Horská a La Corde´L (Stáj Equira). Stupínek vítězů doplnila Vladislava Ciprová a Růženka 2 (JS Pastviny Pilníkov).
V otevřené soutěži na parkuru „L**“ zvítězil jezdec, který jako jediný absolvoval rozeskakování čistě, nedávný vítěz Českého skokového poháru, Rudolf Doležal a Falino (JK Hřebčín Suchá).
Šest mladých jezdců – respektive tři, ale s více koňmi, se utkalo o medaile ve své věkové kategorii na parkuru stupně „S*“. Nejúspěšnější byl Jiří Skřivan mladší a Jolie du Defey (Stáj Manon), který dosáhl na lepší čas v rozeskakování než druhá Kateřina Málková a Dedijtje (SS Málek). Jiří Skřivan obsadil ještě třetí místo se svým druhým koněm Diusem, se kterým se však v rozeskakování nevyhnul jedné chybě.
Senioři o medaile závodili na parkuru „S**“. Opět pouze dvě dvojice dokončily základní parkur bez chyb a rozeskakovali se o nejvyšší post. Nakonec jediný čistý parkur v podání Miloslava Příhody (JK Flamenco Sloupno) rozhodl o vítězi. Druhý s chybou v rozeskakování dokončil Pavel Vachutka s Cadillac (JK Pegas), třetí byl Jiří Skřivan a Con Cosmos (Stáj Manon).
Pořadí na prvních třech místech v otevřené soutěži „S**“ zůstalo stejné jako v soutěži mistrovské.

Nedělní program odstartovali jezdci na ponících Pony handicapem „ZP“ na limitovaný čas, ve kterém byla nejblíže limitu Eliška Mazurová a Bert 3 (JK Hřebčín Suchá). Jejich odchylka od stanoveného času byla 0,01 sekundy.
Jezdci 8-12 let soutěžili o medaile při Pony handicapu „ZP“. Šest jich postoupilo přes základní kolo do rozeskakování, ve kterém byla nejrychlejší domácí Anna Dubová a Blesk 22 a zaslouženě tak zvítězila. Stříbro si domů odvezl Josef Kubias a Bohemian Flora (JK Dolní Přím), bronz Leticia Safari v sedle Iron Lady Moonlight (JK Žižkovec).
Pro jezdce od 13-16 let byl nachystán Pony handicap „ZLP“. Zvítězila opět domácí dvojice – Adéla Škeříková a Bred 2. Druhá byla Sára Stuchlíková a Běla (JK Dolní Přím), na třetí stupínek vyskočila Eliška Mazurová a Bert 3.
Před druhým kolem družstev byl vypsán ještě parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, ve kterém se nejvíce přiblížila limitu Zdeňka Bílá a Corini (JKHS).
Druhé kolo soutěže družstev bylo napínavé až do posledního jezdce. Čisté konto i ve druhém kole udrželo družstvo Z Valdštejnské obory a potvrdilo tak své místo na stupni nejvyšším. Bezchybný výsledek po druhém kole se povedl i družstvu Puberťáků a vývoj soutěže jim zajistil stříbrnou pozici. O bronzovou medaili se rozeskakovaly družstva s osmi trestnými body po dvou kolech: Ciprovy Rock n´Rollky a Blonďáci ve složení Kateřina Málková, Robert Novotný, Jiří Skřivan a Pavel Čapek. Ciprovy Rock n´Rollky nastoupily do druhého kola ve třech a ztratily výhodu škrtu nejhoršího výsledku – po rozeskakování měly 14 trestných bodů a musely se smířit s čtvrtou pozicí.
V otevřené soutěži „ZL“ zvítězila bezchybným parkurem a s nejrychleším časem Anna Siatková sedlající Levádu 3 (JK Orličky).
Nejvyšší soutěží nedělního programu byl parkur stupně „L*“, klasická skoková soutěž s rozeskakováním. Sedm dvojic překonalo základní parkur bez zaváhání a rozeskakovalo se o finanční dotace. Nejrychleji v cíli byl Jiří Skřivan a Daddy´s Dinky Boy, druhá byla Vladimíra Pechanová a Riva Riva (JS Pastviny Pilníkov), třetí Dušan Simovski a HD Zero Waste reprezentující HD Horse Centre.
Poslední jezdecké závody na Suché máme úspěšně za námi, gratulujeme všem medailistům i umístěným a těšíme se na další setkání v roce 2017!