Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Srpnové závody Suchá a OM dětí a juniorů 13.8.2016

V sobotu 13.8. se v Suché u Litomyšle konaly srpnové závody a oblastní mistrovství VČO v parkurovém skákání v kategorii dětí a juniorů. Za celý den se rozdaly ceny v šesti soutěžích a dvě sady medailí. I díky skvělé účasti koní a jezdců se skákalo bezmála do sedmi hodin večer.
Za nepříliš příznivého počasí odstartovala závody Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu 64 sekund byl Michal Příhoda v sedle Leontýnky 1 (JK Vysoké Mýto).
Druhá soutěž, parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, měla vítěznou dvojici Kateřinu Perthenovou ml. S Cher DK, kteří dokončili s odchylkou 0,13s. Reprezentují Stáj Jangelec Vysoké Mýto.
Do mistrovských bojů v kategorii dětí nastoupilo osm dvojic, z toho pět jich překonalo parkur stavitele Romana Falty bez zaváhání. O více než pět sekund rychlejší, než druhá v cíli Aneta Bartková a Čarmena (JK Železnice), byla Anna Slušná a Adiže 2 (Stáj Slušný) a zaslouženě tak zvítězila v OM VČO dětí. Bronzovou medaili na krk pověsila Blanka Janovcová a Columbus de Lux (JK při OPS Šťastný domov Líšnice).
Nejvíce obsazenou soutěží – 55 dvojic – byl parkur stupně „ZL“, parkur s návazným rozeskakováním. Rozeskakování absolvovalo osmnáct dvojic, z nichž nejrychleji protla cílovou pásku Tereza Veselá a Esprit FFH z JO Stáj Dvořák Čistá. Druhá dokončila Anna Siatková s Portou 12 (JK Orličky), třetí pak Matouš Kořínek a Cornelia K (Stáj Nový Dvůr).
Parkur stupně „L**“ se jel jako otevřená soutěž a zároveň jako mistrovství východočeské oblasti juniorů. Šest juniorů se popralo s nástrahami parkuru bez chyb a postoupilo do napínavého rozeskakování. V něm nakonec zvítězil Matouš Kořínek a Cornelia K a stal se tak mistrem VČO juniorů. Stříbro získala s pomalejším časem Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans (JK Hřebčín Suchá), bronz putoval do Čermné prostřednictvím Lucie Šrámkové a Anji K Strojmotiv.
V otevřené soutěži, parkuru „L**“, zvítězila Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans, druhou příčku obsadil Miloslav Tomášek a Caressa (JO SŠ CHJK Kladruby n.L.) a třetí místo ve výsledkové listině patřilo Sáře Finsterle s Costly Friendem (SS Exclusive Equestrian).
Nejvyšší soutěží závodů byl parkur stupně „S**“, parkur s návazným rozeskakováním. Domácí Jiří Skřivan a Daddy´s Dinky Boy byli v cíli obou částí parkuru bezchybně a rychleji než druhá Sára Finsterle s Costly Friendem. Třetí místo obsadil opět Jiří Skřivan se svým druhým koněm – Con Cosmosem. Čtvrté místo již s chybou v rozeskakování obsadil Miloslav Příhoda a Famousdance (JK Flamenco Sloupno), pátá byla Tereza Veselá a Easy Jet HDH.
Děkujeme všem za účast a gratulujeme novým mistrům východočeské oblasti!