Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • Deutsch
  • |

Velká cena Litomyšle - čtvrtek 8.6.2017

Velká cena Litomyšle čtvrtek 8.6.2017

Parkurové závody v rámci seriálu Český skokový pohár – Velká cena Litomyšle 2017, které se konají v areálu JK Hřebčín Suchá v Suché u Litomyšle byly zahájeny ve čtvrtek 8.6. v devět hodin ráno.

Úvodní soutěží byl parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, jehož hodnota byla 72 sekund. Nejblíže limitu byla domácí Eva Horáková v sedle Alcatty, jejichž odchylka byla 0,19s. Druhá dokončila parkur Nikoleta Špůrová a Granada z JK Lanškroun při Střední zemědělské a veterinářské škole, třetí místo pak obsadila Kateřina Hollerová a Lotaro reprezentující Sportovní stáj FCC.

Druhou soutěží byl parkur stupně „ZL“, který se jel dle článku 298.2.4. s návazným rozeskakováním. Nejrychleji v cíli byla Klára Lacinová a Corrlando (Winner Horses.eu), druhý ve výsledkové listině byl Jan Skřivan a Hortensie 1 (JK For Riders Team). Bronzovou příčku obsadila Diana Hrušková v sedle Spellbound (JK Opava Kateřinky).

Odpolední soutěže uvedl parkur stupně „L*“, parkur s návazným rozeskakováním. V nejlepším čase protnula cílovou pásku Valentýna Kuková a Shadow 5 (JK Delta). Druhá v pořadí byla Kristýna Nechanická a Roulette 1 (Equest Club Čísovice), třetí pak MVDr.Zuzana Plundrová a Lapentti (JS Plundra).

Ve čtvrtek se také uskutečnila první kvalifikace Amateur Tour v rámci Velké ceny Litomyšle. Nejúspěšnější byla Dana Pinkavová a La Cora 1 (JK Stará Ves nad Ondřejnicí). Druhou příčku obsadila Alexandra Janků a Cejlon 8 (JK Skrip Dobročkovice), třetí byla Alžběta Patková a Colour Line (JS Bílichov).

Nejvyšší soutěží dne byla skoková soutěž s hendikepem 125/130 cm. Zvítězil jezdec Stáje Mustang Marek Klus v sedle Quincy 2. Ze Sportovní stáje Smrčka dorazila v cíli druhá dvojice – Bc. Jakub Smrčka a Vertigo 4. Z Opavy Kateřinek si pro třetí místo přijel Jiří hruška a Giggs.

Páteční soutěže zahájí parkur „ZL“ v 8:00!