Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Vrchol květnových závodů patřil Lukáši Sojkovi a Control Me

Jezdecký klub Hřebčína Suchá přivítal jarní počasí jezdeckými závody. Ty se konaly v sobotu 10. května v areálu Jízdárny Suchá na pískovém kolbišti s geotextilií. V rozpisu závodů bylo pět soutěží, od Hobby soutěže do 80cm až po vrchol závodů, „S**“.

Program byl zahájen v devět hodin ráno Hobby soutěží s postupnou obtížností do 80 cm na limitovaný čas. K velké radosti domácích se limitovanému času přiblížila nejvíce Nela Pilbauerová s Evarienou (JK Hřebčín Suchá). Jejich odchylka od limitu byla pouze 0,03s. Druhý nejbližší čas k času limitovanému měl Jaroslav Klingenhofer a Francis 4 (JK Na Ranči). Třetí dokončil Jiří Skřivan mladší s Cesmínou (Stáj Manon).

Druhá soutěž, parkur stupně „Z“, byl hodnocen také na limitovaný čas, který měl hodnotu 76 sekund. Nejbližší výsledek, 76,15s, měl Centus vedený Eliškou Jandovou ze Stáje Dvořák Barchov. Stříbrnou příčku obsadil Petr Tvarůžek a Valero DJ (JK Flamenco Sloupno), třetí byl domácí Jiří Skřivan a Flying Star 1 (Stáj Manon).

Parkur stupně „ZL“ již měl následné rozeskakování. Čistých dvojic bylo v základním kole celkem 22. Ty se dále snažily o zopakování parkuru bez chyby a záleželo už i na čase. Nejrychlejší a s čistým štítem dokončil Josef Kincl mladší, který obsadil nejen první, ale i druhé místo s koňmi Caira 1 a Butterfly-B (Stáj Kincl). Třetí byl opět Jiří Skřivan s Flying Star 1.

Čtvrtá soutěž, „L**“, měla dvaatřicet účastníků. Dvanáct dvojic se probojovalo do druhé fáze, z nichž nejúspěšnějším byl Lukáš Sojka v sedle Control Me Karsit (Stáj Karsit). S těsným rozestupem dokončil druhý Aleš Richter a Carinjo´s Boy/Cocobeach. Bronzová příčka připadla Jiřímu Skřivanovi se Zemblou.

Vrcholem závodů byla soutěž stupně „S**“ s následným rozeskakováním, v které se soutěžilo o sedm tisíc korun. Jako první parkur absolvoval Jiří Skřivan a For Life 3, kteří dokončili základní parkur s jednou chybou a to stačilo nakonec na sedmé místo. Druhým účastníkem parkuru S** byl již v L** zvítězivší Lukáš Sojka a Control Me Karsit, kteří nejen, že zvládli základní parkur bez chyby, podařilo se jim i druhou fázi náročného parkur stavitele Romana Falty absolvovat bez chyby a můžeme již prozradit, že nikdo tento výkon nezopakoval a Lukáš Sojka v sedle Control Me Karsita si nakonec odvezli žlutou mašli.

Lukáš Sojka ale neměl v S** pouze Control Me. Startoval s výborným Casio Karsitem a Le Bo Jangles Karsit. Casio dvakrát chyboval, Le Bo Jangles byl vyloučen pro skok mimo pořadí.

Jiří Skřivan měl v S** také tři koně. Již zmíněného For Life 3, dále pak Elektru 3 a Tenerife´s Allegretto. Elektra 3 měla jednu smolnou chybu a do rozeskakování se neprobojovala, Tenerife´s Allegretto dokončil parkur s dvěma chybami.

Slovensko přijela na Suchou reprezentovat Michaela Šatarová, která si přivezla Corsiku Mag Centrum a Calvina. S nimi absolvovala L** a S**, kde předváděla velmi dobré výkony. V S** byla jednou ze tří dvojic, které dokončili základní parkur čistě. Stalo se tak v sedle Corsiky a jejich výkon po chybě v rozeskakování stačil na druhé místo, v sedle Calvina pak dokončila čtvrtá.

Sportovní stáj Málek si ze Suché odvezla výhru za třetí místo v S** a dvakrát páté – v L** i S**. Za bronzové umístění v S** se přičinil Ondřej Málek v sedle Lejdy 4, Kateřina Málková v sedle Corneliuse byla dvakrát pátá.

Shrnuto, parkur L** i S** měl stejného vítěze – Lukáše Sojku s Control Me. Druhá v S** byla Michaela Šatarová, třetí Ondřej Málek a Lejdy 4.

Děkujeme za účast a diváckou podporu všem, kteří na Suchou přijeli a užili si den plný slunce a jezdeckého sportu. Sezona na Suché je v plném proudu - sportovní závodní program pokračuje 1. června 2014 drezurními jezdeckými závody a v rámci prodlouženého víkendu 05.-08.06. se bude konat Velká cena Litomyšle, extraligový seriál parkurových závodů! Přijměte pozvání na obě zajímavé akce!