Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Jezdecké hry 20. května 2018

Silná skupina dětí se nám začíná rýsovat právě v soutěži Benjamínků, která se zjevně nechává inspirovat svým dosavadním lídrem Luckou Kodytkovou. Lucka s Cipískem tentokrát sice jednou chybovala, ale i přesto zvítězila i ve druhém kole.  Ostatní místa byly pod palbou bezvadných výkonů, ze kterých se nakonec na druhé místo vyšvihla sebejistým výkonem Viky Mačátová a Vendelín /obě JKHS/ a o třetí nejlepší výsledek se postarala Natálka Dolníčková se Sindibádem /Stáj Dolníčková/. Za ostřílenými dvojicemi se jako čtvrtá umístila Nela Eliášová s Miss a nejlepší pětku doplnila Viky Vašátková také v sedle Miss.

Starší jezdci a děti s vodičem se utkali ve skupině B, kde si nejlépe ze třináctky dvojic vedla Tereza Ulrichová, následovaná svojí sestrou Natálií, obě v sedle Oskara /JK Padlý Kvítek/.  Stáj Kotyza reprezentovala na 3. místě Lea Hoffmannová s Vánkem a na pátém Kája Švejdová s Rusalkou, mezi ně se vklínil domácí, určitě nadějný benjamínek - zatím s vodičem - Zuzka Teplá s Miss /JKHS/.

Mezi startujícími jsme mohli vidět další pokračovatele jezdeckých rodin. S drezurními geny to byla v sedle Tondy již pravidelná účastnice Kačenka Flídrová, vedená tentokrát svojí babičkou. Skokové geny prokázala rozesmátou jízdou nad křížky Anička Plundrovou se Sandy, doprovázenou maminkou, kterou velmi dobře známe z našich kolbišť.

Jízdu zručnosti se skoky ovládla mezi 18 dětmi Viky Mačátová s Vendelínem, v těsném odstupu ji následovala Zuzka Chmelíčková s Nefertiti /Stáj Sita/ a letošní dobrou formu potvrdila 3. místem Natálka Dolníčková se Sindibádem /OSH Baneta/. Pod stupni vítězů zůstali dvě šikovné začínající dvojice Eliška Machačová s Berrym a Matěj Menšík s Indiánem /oba JKHS/.

Ve čtyřicítce obhájila vítězství z minulého kola Viky Mačátová s Vendelínem, následovaná svojí velkou soupeřkou Natálkou Dolníčkovou se Sindibádem. Mezi 13 dvojicemi se blýskly hezkým výsledkem dvojčata Tereza a Adriana Slavíkovi se svým Sedrikem 8 /JKHS/ a premiérový start na Suché proměnila v páté místo zástupkyně JK Flamengo Sloupno Kateřina Novotná s Pretoria Duffy, pod vedením Gabriely Slavíkové.

Na zlatý stupínek v parkuru 50 cm vystoupala po rychlém rozeskakování Lucka Kodytková s Taylor, s vteřinovým odstupem byla již několikrát zmiňovaná hvězdička Viky Mačátová s Vendelínem, rychlou jízdou útočila na vedení i Adéla Telecká, která se nakonec musela spokojit se třetím místem. To, že se bojovalo, potvrzuje i čtvrtým místem Natálka Dolníčková se Sindibádem, zelená stužka pak patřila další úspěšné dvojici Terezka Urbánková - Mirand Gepard /JO Lanškroun/.

V šedesátce se trasa parkuru i rozeskakování změnila a jako by byla ušitá na míru Marušce Slušné s Etudou, která získala stříbro a v parkuru 70 cm zlato /Stáj Slušný/. Jediný, kdo Marušku porazil, byla Jana Hudecová s Cesmínou /JKHS/ a stupně vítězů si ještě užila Tereza Slavíková a Sedrik /obě JKHS/.  Nedotaženou  strategií v šedesátce se o atak na prvenství připravila Anička Dubová s Bleskem /JKHS/, což nakonec znamenalo smutné 4. místo. Pátou příčku si z předešlé soutěže zopakovala Terezka Urbánková a její Mirand- Gepard.

Ač se Aničce Dubové s Bleskem v hlavní soutěži parkuru 70 cm vše vydařilo, na Maruščin výkon s Etudou to nakonec nestačilo, každopádně to byla napínavá podívaná. S mírným časovým odstupem si pro třetí místo přišla stylařka Amálka Papoušková s Caribicem /obě JKHS/. Rád byl určitě za 4. místo Sebastian Fuchs s Schermem /JK Sloupnice/, kterým se soutěž hezky vydařila a do nejlepší pětky se ještě zařadila Andrea Novotná s Florou 15 z JK Flamenko Sloupno.

BENJAMÍNEK 2018 - 2. kolo: 1. Lucie Kodytková, 2. Viky Mačátová, 3. Viky Vašátková, 4. Adélka Cimflová, 5. Nela Eliášová

PONY POHÁR 2018 - 2. kolo: 1. Viky Mačátová, 2. Natálie Dolníčková, 3. Lucie Kodytková, 4. Eliška Machačová, 5. Zuzka Chmelařová

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 - 2. Kolo: 1. Anna Dubová, 2. Miloš Nosál, 3. Maruška Slušná, 4. Tereza Urbánková, 5. Jana Hudecová

Jezdecké hry měli opět hezkou atmosféru a to díky krásnému počasí, divácké kulise a jezdeckým výkonům! Už teď Vás zveme na červnové jezdecké hry, budeme se těšit na viděnou!