Jiří Skřivan • Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle
tel: +420 602 451 918 • e-mail: manon@wo.cz
www.stajmanon.cz
  • |
  • Česky
  • |
  • English
  • |
  • Deutsch
  • |

Prázdninové jezdecké kurzy

Jezdecký klub Hřebčín Suchá Vám přináší nabídku prázdninových jezdeckých kurzů pro pokročilé i začínající děti již od 8 let. Moderní jezdecký areál s krytou halou, venkovním kolbištěm a jízdárnou se nachází 3 km od Litomyšle v příjemném, klidném prostředí. Zaručujeme odborné vedení a profesionální přístup. Cvičitel Miroslava Skřivanová - licence cvičitele, rozhodčího a stavitele parkuru.

Klasických jezdeckých táborů s výukou jízdy na koni je u nás široký výběr, pokud ale hledáte pro své dítě něco víc, naše nabídka by Vás měla uspokojit.

Naší snahou je podporovat mladé jezdce již od nejútlejšího věku, naučit je dobrým základům a dále prohlubovat jejich praktické i teoretické znalosti. Týdenní kurz by měl dětem přinést nové zkušenosti pro jejich další jezdecký růst a radost z jízdy na koni.

Ubytování: 2 - 4 lůžkové pokoje s koupelnou a WC. Lůžkoviny a povlečení patří k výbavě pokoje.

Strava: celodenní stravování v restauraci s letní terasou 5 x denně, pitný režim, ovoce, teplé obědy i večeře.

Jízda na koni: 7 výukových lekcí. Kurz je zaměřen na intenzivní práci s účastníky - soustředíme se na zdokonalení sedu jezdce a jeho rovnováhy, správné působení jezdce na koně a základy drezurního a skokového ježdění. Pokročilejší jezdci se seznámí se základy práce na dvou stopách. Náplní kurzu je zlepšovat se na cestě k základním zkouškám výcviku jezdce. Vybrané jezdecké lekce nahráváme na video.

Všechny lekce jsou přizpůsobeny jezdeckým zkušenostem dětí, které jsou rozděleny podle svých jezdeckých dovedností do tří skupin. Věnujeme i začínajícím dětem - zde výcvik probíhá na lonži.

Táborový šampionát: během týdenního kurzu se v lekcích připravujeme na co nejlepší zvládnutí drezurní úlohy a parkuru na styl, které jsou součástí táborového šampionátu. Pro zpestření si tradičně zařazujeme i jízdu zručnosti - tu budeme s dětmi řádně nacvičovat, starší účastníci tuto lekci využijí ke stranové práci. V disciplíně zručnosti, drezuře, parkuru na styl a teorii jezdci získávají umístění, která rozhodnou o konečném pořadí v táborovém šampionátu, který je vyhlášen před rodiči na závěr pobytu, ve třech výkonnostních odděleních. Vítězové i ostatní umístění obdrží kokardy a upomínkové ceny. Pokud někdo jezdí na lonži, kokardy a ceny obdrží také.

Teoretické lekce: 2 x denně. Lekce jsou vedeny ve skupinách. Začínající jezdci se učí podle okruhů na zkoušky základního výcviku jezdce - učí se zásady bezpečnosti, základy ošetřování a péče o koně, základy chovu koní, pravidel jezdeckých soutěží atd. Pokročilejší jezdci se budou věnovat tématům ohledně teorie jízdy na koni a našeho působení na koně ze sedla i ze země. Při dopoledním programu se věnujeme hravou formou všeobecným tématům, včetně koňské angličtiny.

Další aktivity: tradičně se můžete těšit nejen na celotáborovou hru ve zamení olympiády, ale i na koupání, různé sportovní a společenské hry. Jedno odpoledne navštívíme Pinquin park v Přívratu s možností skvělého vyžití. Podíváme se také při návštěvě bazénu do Klášterních zahrad a na zámek v Litomyšli. Čeká nás i malý výlet na rozhlednu nebo na bowling. Nebude chybět bojovka, rozlučková diskotéka a opět budeme objevovat nové talenty.

Letos si přivezte obyčejné bílé tričko a červenou a modrou fixu na textil.

1. TURNUS 28. června - 4. července 2020 - OBSAZENO

2. TURNUS 5. - 11. července 2020  - OBSAZENO

3. TURNUS 12. - 18. července 2020 - OBSAZENO

4. TURNUS 19. července - 25. července 2020 - OBSAZENO

5. TURNUS 26. července - 1. srpna 2020 - OBSAZENO

6. TURNUS 2. - 8. srpna 2020 - OBSAZENO

7. TURNUS 9. - 15. srpna 2020 - OBSAZENO

8. TURNUS 16.  srpna - 22. srpna 2020 - OBSAZENO

9. TURNUS 23. srpna - 29. srpna 2020 - OBSAZENO

Je možné se nahlásit jako náhradník, v případě zájmu nás můžete kontaktovat.

Nástup: vždy v neděli do 10.00 hodin. Ukončení vždy v sobotu v 14.00 hodin.

Co s sebou: jezdeckou přilbu, bezpečnostní jezdeckou vestu, rajtky nebo vhodné kalhoty na ježdění, perka, chapsy nebo jezdecké boty, bičík. Oblečení na teplo i na zimu, hygienické potřeby, přezůvky, ručník, plavky, gumáky, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém… Psací potřeby, zápisník, hrnek na čaj. Nezapomeňte na odměny pro koně a gumičky na zaplétání. Kdo chcete opět spát i mimo postel, tak si vezměte spacák, nejlépe s karimatkou a polštářek.

Kopii kartičky pojišťovny, potvrzení o bezinfekčnosti ne starší 3 dnů.

Bezpečnost: výcvik dětí probíhá na vybraných školních koních, kteří jsou zkušení, klidní, trpěliví a dobře jezditelní. Jízda na koni probíhá vždy pod kontrolou cvičitele, v jezdecké přilbě, bezpečnostní vestě a v sedle s bezpečnostními třmeny.

Pojištění dětí: pokud nemá dítě sjednané úrazové pojištění, doporučujeme na dobu kurzu dítě připojistit.

Cena jezdeckého kurzu: 7 300,-

Věrnostní cena pro klienty, kteří se k nám vrací 7 200,- Kč, děti 10 let a mladší a úplní začátečníci 7 100,- Kč. Cena v případě ustájeného koně 7 500,- Kč, pony 7 300,- Kč. Členové JKHS 6 900,- Kč.

Cena zahrnuje: celodenní stravu, včetně pitného režimu, ubytování, jezdecký výcvik s cvičiteli, využití kryté haly a kolbiště včetně jízdárenského materiálu, organizovaný program s instruktory, celodenní dozor, vstupenky a dopravu na výlety, ceny do soutěží a dvd z páteční skokové lekce od profesionálního fotografa.

Platební podmínky: platbu za kurz uhraďte prosím 1 měsíc před nástupem. Číslo účtu jezdeckého klubu je 86-5310227/0100. Účet je veden u Komerční banky. Do poznámek pro příjemce napište, prosím, jméno svého dítěte a termín pobytu.

Storno podmínky: při zrušení objednávky 14 dní před nástupem na kurz bude účtován storno poplatek 20 % z celkové ceny, 7 dní před nástupem 30 % z celkové ceny. Zrušení v den příjezdu nebo předčasné ukončení pobytu je storno poplatek 100% - storno neplatí v případě náhradníka.

Ustájení vlastního koně: ustájení je zajištěno včetně steliva a sena. Místování, jadrné krmivo nebo granule si zajišťuje každý účastník sám. Vhodný je stojan na sedlo. Je možné i krátkodobé využití výběhů.

Kontakt: Miroslava Skřivanová, 606 836 449, manon@wo.cz, www.stajmanon.cz

S výcvikem dětí a mládeže má jezdecká škola hřebčína Suchá dlouholeté zkušenosti. Týdenní prázdninové kurzy u nás probíhají již od roku 2005 a celoročně pořádáme pro děti i řadu jezdeckých akcí a dalších pobytů. Z jezdecké školy každoročně řada jezdců úspěšně skládá základní zkoušky výcviku jezdce a na závodech se zástupci jezdeckého klubu i velmi dobře prezentují.

Miroslava Skřivanová - platný cvičitelský průkaz, licence: rozhodčí, stylový komisař, stavitel parkuru, komisař ZZVJ. Vedení jezdecké školy, jezdeckých táborů a kurzů od roku 2003, dlouholeté zkušenosti s pořádáním jezdeckých akcí, juniorská mistrně České republiky v parkurovém skákání, bronz z MČR žen.

 

 

Sdílet na Facebooku vytisknout
koně na prodej

naši partneři

LB tech Energys Mauricio Kentaur Orlimex Jezdecký klub Hřebčín Suchá Město Litomyšl Pardubický kraj

podporujeme

Registr dárců kostní dřeně

náhodný obrázek z naší fotogalerie


odkazy

Asociace Český skokový pohár Česká jezdecká federace JEZDECTVÍ Equichannel - Český server, který se věnuje výhradně koním Svaz chovatelů českého teplokrevníka Stránky o koních a přírodě Jezdci FEI
Aktuality | Penzion Jízdárna Suchá | Akce 2020 | Výsledkové listiny | Služby | Koně na prodej | Testační odchovna hřebců | Pobyty 2020 | Prázdninové kurzy | Jezdecký klub | Fotogalerie | Stáj Manon | Závodní koně | Úspěchy | Jiří Skřivan | Kontakt

design: dobrá grafika, php, database, xhtml, css: any code